Троянда на ГранітіЗабудовники намагаються стримати ціни, але якщо курс гривні піде вниз, ціни почнуть рости

До липня велика частина забудовників постарається стримувати ціни. Таку думку UBR.ua висловила директор по

маркетингу Анжеліка Саакян.

За її словами, на даний момент, не дивлячись на девальвацію гривні, більшість компаній зацікавлене в тому, щоб ціна для покупців була прийнятною.

«В умовах, що склалися перегляд цін не буде відповідати купівельним очікуванням. Існуючі ціни були встановлені ще в січні 2019 року, в них був закладений курс в 27-28 грн / $. Тому на даний момент немає видимих ​​причин міняти цінники, мотивуючи цей крок девальвацією гривні «, — говорить Саакян.

Тим часом у Дрогобичі кращий проект регіону. Ціна незмінна від часу придбання прав власності.

Клубне містечко «Троянда на Граніті»

Відзначимо, що починаючи з другої половини березня деякі компанії впровадили спеціальні акції з фіксування курсу долара на позначці від 24,8 до 25,5 грн, щоб по максимуму залучити потенційних покупців, що зберігають свої заощадження в національній валюті.

Про ефективність подібних акцій можна буде судити вже після закінчення карантину або його істотного ослаблення, коли покупець повернеться на ринок.

Що стосується можливого подорожчання собівартості будівництва, яке може стати об’єктивною причиною для зростання вартості житла, експерт зазначила, що при стабільності курсу на рівні 27-28 грн / $ навряд чи виробники будматеріалів істотно переглянуть свої ціни.

Але при подальшому падінні гривні відбудеться подорожчання будівництва в середньому на 5-10%, що позначиться і на цінову політику забудовників.

«Більшість виробників будматеріалів зацікавлені в тому, щоб попит на їх продукцію залишався стабільним, відповідно різке збільшення цін їм не на руку, адже тоді вони не втратять збут. Можу припустити, що середні ціни на первинному ринку Києва в травні-червні будуть залишатися стабільними, а будь-які коливання будуть відбуватися в діапазоні 1-2% «, — зауважила Саакян.

Ціни не будуть різко піднімати за умови стабільності національної валюти і зрозумілою і прогнозованою економічної ситуації. Якщо ж курс опуститься нижче 29-30 грн / $, то зростання вартості будівництва буде просто неминучий, кажуть забудовники.