ОТГ Дрогобиччини5 об’єднаних територіальних громад, одна з яких – Дрогобицька

Модель адміністративно-територіального устрою в частині Дрогобиччини обговорили у вівторок, 12 листопада, у приміщенні Дрогобицької райради.

У межах Дрогобиччини планують створити 5 об’єднаних територіальних громад, з яких одна – Дрогобицька.

Індекс податкоспроможності, який чи не головним критерієм об’єднання населених пунктів, становитиме 0,5. Зараз індекс податкоспроможності у Дрогобичі становить 0,7.

Чисельність населення громади становитиме 120,9 тис. осіб.

Перший заступник голови ЛОДА Василь Лозинський під час обговорення моделі поділу району на ОТГ зазначив:

«Прикро, що досі у Дрогобиччині не відбулося об’єднання і сюди не зайшли живі гроші».
Відтак посадовець наголосив, щоб у процесі формування ОТГ не повторювали помилок, від яких застерігали інші ОТГ, у яких нині виникають проблеми. Адже є досвід об’єднання громад сусідньої Польщі й інших країн, зрештою, й тепер в Україні та Львівщині, коли побажання і амбіції переважали над здоровим глуздом і економічними показниками.

«Оскільки досі об’єднання не відбулося, зараз втручається у процес держава, яка за своїми розрахунками формує план децентралізації», — зазначив Василь Лозинський.
За підсумками обговорення, у Дрогобицьку ОТГ планують приєднати 16 сільських, Стебницьку та Дрогобицьку міські ради. Важливо й те, що Унятичі бажають бути у Дрогобицькій ОТГ. Дрогобич також прагне, щоб сюди увійшли й Нагуєвичі. Стебницька міська рада та Рихтицька сільська рада з окремими селами прагнуть автономії.

Своє бачення щодо формування ОТГ висловив й міський голова Тарас Кучма:

«Якщо хтось не бажає об’єднуватися, ми не наполягаємо. Але я б хотів, щоб громадяни тверезо оцінили, а що буде потім, як вони відєднаються і звідки будуть брати кошти, які зараз перекриваються з місцевого бюджету.
Але важливо, щоб ті, хто хочуть бути разом, щоб їх об’єднали. Це вже так історично складено і ми вже формуємо перспективні плани».