Північний потік - 2Німецький концерн хоче вийти з проекту Кремля через санкції США

Німецька енергетична компанія Uniper вийде зі скандального проекту «Північний потік — 2» відразу ж, як США введуть обіцяні санкції.

Про плани відмовитися від кремлівського проекту повідомив «Німецькій хвилі» фінансовий директор Uniper Крістофер Дельбрюк, передає ДНК. Варто зазначити, що в США зараз розробляється законопроект, який, серед іншого, покликаний знищити санкціями ерефійський газопровід в обхід України «Північний потік — 2».

Всі компанії, задіяні в проекті, імовірно потраплять до «чорного списку» Вашингтона. У Uniper вже попередили, що не можуть дозволити собі випасти з американської фінансової системи. «Ми опинимося виключеними з міжнародного платіжного обороту і більше не зможемо використовувати долар в торгових операціях», — повідомив представник компанії про наслідки потрапляння під санкції, уточнивши, що це буде смерть Uniper.

Якщо обіцяний пакет санкцій буде введений, концерн відразу ж відмовиться від співпраці з мокшанами, запевнив Дельбрюк. Після відходу Uniper проект втратить аж трохи менше мільярда доларів.

Варто відзначити, що, крім Uniper, в кремлівському проекті беруть участь ще 4 компанії з Європи. Скоріш за все вони також вийдуть з «Північного потоку — 2» при введенні санкцій. Це дуже ускладнить для ерефії будівництво газопроводу. Цілком можливо, що і поставить на ньому хрест.