Томос для УкраїниУкраїна підтримують всі — повернення до Московії неможливо, святий престол також підтримує надання Україні Томосу про автокефалію Української церкви

Про це повідомила прес-служба МЗС України після зустрічі

Павла Клімкіна з секретарем по міждержавним відносинам Святого престолу Полом Річардом Галлахером, передає ДНК.

Раніше в Державному департаменті США було зроблено заяву, в якому було висловлено підтримку в отриманні Томосу про автокефалію України. Відзначається, що підтримка Святого престолу дуже важлива для України, так як дана установа тісно пов’язана з Ватиканом і католицькою церквою.

Також в МЗС повідомили, що зустріч української сторони з представниками Святого престолу, яка відбулася в рамках сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, є не останньою і діалог буде підтримуватися. У МЗС підкреслили, від’єднання від московітської церкви є важливим кроком для України, і в країні переконані в тому, що повернення до мордору вже не буде.

Також в МЗС переконані, що Томос — це тільки перший крок на шляху до вільної церкви в Україні і незабаром історична справедливість восторжествує. УПЦ МП «попросила на вихід» константинопольських екзархів за «втручання в церковні справи Української церкви». В Константинополі екстрено відреагували на грізну заяву Московітської патріархії із закликом до екзарха Варфоломія забиратися з України.