Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко та директор департаменту освіти Олег Паска днями підписали Меморандуми про співпрацю з інтернет-провайдером RadioNetwork (в особі директора Андрія Брунарського) та ІТ-компанією «Технології для бізнесу» (директор Валерій Миколайчук). 

Співпраця у такому форматі покликана створити умови проєкту «Безпечний інтернет» задля безпеки дітей у цифровому просторі в закладах освіти Львівщини, повідомляє пресслужба ЛОДА. 

В межах проєкту у 20 пілотних школах відбудеться моніторинг доступу до глобальної мережі інтернет, а також реалізація  заходів безпечного інтернету.

«Цифрове середовище в наші дні – уже не стільки спосіб черпати інформацію, як інструмент комунікації. Відомо, що діти все більше часу проводять у віртуальному світі, тому перед нами постали нові виклики. Підписані меморандуми про співпрацю дозволять у різний спосіб фільтрувати контент при постачанні інтернету в заклади освіти Львівської області», — розповів Іван Собко.

Згідно із дослідженням медіаграмотності та інформаційної безпеки підлітків, проведеного лабораторією психології масової комунікації та медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології НАПН України в травні-червні 2018 р. у регіонах України, 14% старшокласників повідомили, що стикалися зі спрямованими на себе знущаннями в Інтернеті.

Опитані зазначають такі відомі їм інтернет-небезпеки:

  • 59,7% опитаних відзначили нав’язування непотрібної інформації; 
  • 57,1% — втручання в роботу пристрою, зараження вірусами тощо;
  • 21,4% — розповсюдження неправдивої інформації тощо. 

Зазначимо, 54,18% використовують інтернет до 6 год на день. До того ж 54,8% опитаних підлітків зазначили, що не отримують жодної підтримки від батьків щодо безпечного користування Інтернетом.