ТрускавецьУ четвер та п’ятницю мешканці Трускавця відчули підземні поштовхи. Користувачі Facebook були першими хто повідомив про цей факт

У Головному управлінні ДСНС у Львівській області підтвердили, що в ніч на суботу, 30 вересня між Дрогобичем і Трускавцем було зафіксовано незначний землетрус.

– Ми отримали інформацію від ЛОДА про те, що був зафіксований незначний землетрус в районі Дрогобича. Але поштовхи були несильними, тому кількість балів не зафіксували, – сказав Віталій Туровцев, начальник сектору зв’язків зі ЗМІ головного управління ДСНС Львівщини.

У суботу зранку, за 300 метрів від дороги Дрогобич-Трускавець люди зафіксували велетенське провалля діаметром 200 м. та глибиною 30 м. Моторошні кадри облетіли соціальні мережі.

Обвал карстової породи відбувся на території с. Модричі, Дрогобицького району. Пошкоджено дві електроопори та електропостачання населених пунктів не перервано. Потерпілих не має. Наразі, місце провалля огороджено, працюють надзвичайники Дрогобицького районного відділу ГУ ДСНС. Причини підземних поштовхів поки не з’ясовані.

У п’ятницю , 29 вересня зібралась районна комісія з питань ТЕБ та НС Дрогобицької РДА. Обговорювали питання про недопущення надзвичайних ситуацій на СГХП «Полімінерал». Директор підприємства Володимир Коваль інформував присутніх про нинішній стан справ та заходи, які необхідно здійснити для запобігання надзвичайним ситуаціям, в тому числі подальшому просіданню ґрунту. За підсумками роботи комісії було прийнято рішення звернутись до обласної комісії з питань ТЕБ та НС щодо вирішення цієї проблеми на обласному рівні та затвердження відповідних заходів.

Нагадаємо, що між Трускавцем і Дрогобичем, розташованими поруч, існують значні підземні порожнини, утворені внаслідок активного видобутку калійних солей у 70-80-х роках минулого століття. Науковці і сейсмологи уже багато років попереджають про небезпеку обвалів цих порожнин, що можуть спровокувати локальні землетруси.

Карта підземних порожнин

Трускавець

В інтерв’ю одному з місцевих видань Зеновій Варивода, кандидат технічних наук, член-кореспондент Академії гірничих наук України, який свого часу очолював Стебницький калійний комбінат розповів, що навколо Трускавця є 30 мільйонів кубометрів пустот, частина з яких ніяк не контролюється і затоплена, але більшість з них вже локалізовані. Державні служби за ними наглядають. А ось другий рудник, де є автодорога Трускавець-Дрогобич – затоплюється. Саме в цій зоні може бути катастрофа.

За свідченнями фахівців, в цьому районі можливий грандіозний карстовий провал, що приведе до руйнації дороги Дрогобич-Трускавець та утворення на цій території солоного озера. Цілком очевидно, що такий катаклізм буде супроводжуватись техногенним землетрусом.

Джерело: truskavets.today