субсидії онлайнУ Дрогобичі у всіх закладах соціальної допомоги є можливість замовити послугу онлайн

Чи є на офіційному сайті вашої міської ради або спеціальному вебсайті можливість подати онлайн-заяву на отримання місця або послуги в міських установах соціальної допомоги? Якщо ваша відповідь “так”, найімовірніше, ви з Дрогобича.

Як повідомляє Д-НК, з посиланням на ДМР, Дрогобич – єдине зі 100 найбільших міст України, яке в оцінюванні прозорості за підсумками 2019 року отримало максимальний бал за виконання цього індикатора у сфері “Соціальні послуги”.

У Дрогобичі у всіх закладах соціальної допомоги є можливість замовити послугу онлайн, а також простежити статус такої заявки. Про це інформують у #TransparentCities. Ще один успіх Дрогобича, який відзначають у #TransparentCities – відвідуваність сайту міської ради у середньому 50% жителів громади або більше. Таку інформацію отримано на основі даних, під час укладання Рейтингу прозорості 100 найбільших міст України 2019.

До щедро нагороджених увагою громади належать:

  • Дрогобицька міська рада,
  • Дунаєвецька ОТГ
  • Київська міська рада.

Ці міста отримали максимально можливий один бал за виконання індикатора у сфері «Доступ та участь». Команда #TransparentCities дає 3 підказки тим, хто змагається за хорошу відвідуваність сайту міської ради:

  1. Працювати не тільки над доступом до інформації, а й над її форматом: словник Макмілана пояснює, що прозорий – це ще й легко зрозумілий.
  2. Використовувати соціальні мережі для поширення новин сайту. Соцмережі дозволять спілкуватися з жителями громади простішою мовою чи пояснювати складні терміни, рішення, ситуації, інформувати людей завчасно і швидко.
  3. Регулярно і вчасно публікувати контент і усвідомлювати себе в ролі першоджерела інформації. Краще коротко та вчасно.

Безумовно, що ці три підказки враховано в інформаційно-комунікаційній політиці виконавчих органів ДМР.

І найважливіше! За інформацією #TransparentCities, найвище у Рейтингу прозорості міст 2019 з-поміж вказаних знаходиться Дрогобицька міська рада, яка два роки поспіль не поступається статусом No1 у Рейтингу, поділивши його з Покровом у 2019. Одразу за командою міськради Дрогобича – Львівська міська рада, яка була і лишилась на шостому місці у Рейтингу. Замикає трійку «альпіністів» Рейтингу Дніпровська міська рада, і знаходиться на дев’ятому місці у Рейтингу прозорості 2019.

Втім, у 2018 обіймала п’яте місце. Зазначимо, що упродовж двох років змінювалися як методологія оцінювання прозорості міст, так і позиції міст. Сьогодні Рейтинг формують за 86 індикаторами методології у 14 ключових сферах діяльності органів місцевого самоврядування. Очікуємо результатів Рейтингу за виконанням індикаторів у 2020 році.