дрогобиччина - автораллі СхідницяВ області успішно завершився перший етап Чемпіонату України з гірських автоперегонів та етап Національної серії зі спринт-ралі «Східниця 2014»

21-22 березня на території Дрогобицького, Турківського та Старосамбірського районів Львівщини відбувся перший етап Чемпіонату України з гірських автоперегонів та І етап Національної серії з спринт-ралі «Східниця 2014».

Змагання відбувалися за сприяння управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації, Галицького автомобільного клубу, Дрогобицької, Турківської, Старосамбірської райдержадміністрацій та Східницької селищної ради під егідою Міністерства молоді та спорту України та Федерації автомобільного спорту України. Головний суддя змагань, директор змагань – суддя національної категорії Сергій Єженков.
Ці змагання, зважаючи на неможливість сьогодні залучати гірські траси Криму, мають неабияке значення для автоспортсменів Львівщини. При цьому усі учасники, представники команд. Технічний персонал та судді відзначили високий організаційний рівень ралі, проведеного на Львівщині.

автораллі Східниця - дрогобиччинаВідтак організатори змагань та спортивна громадськість Львівщини висловлюють подяку усім службам та відповідним структурам, відповідальних за проведення змагань, зокрема: керівництву ДП «Львівський облавтодор», Службі автомобільних доріг у Львівській області, МВС України у Львівській області, ДАІ Головного управління МВС України у Львівській області, ДСУ з надзвичайних ситуацій у Львівській області, департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, Львівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, керівництву Дрогобицької, Турківської, Старосамбірської райдержадміністрацій та голові Східницької селищної ради.
У змаганнях за першість України з гірських автоперегонів, які відбувались 21 березня ц.р. на перевалі м. Борислав – смт. Східниця взяли участь 34 екіпажі кращих українських спортсменів-автомобілістів, які демонстрували майстерність керування спортивним автомобілем та вміння контролювати себе в екстремальних ситуаціях.
Траса Борислав – Східниця була влаштована довжиною 2800 метрів з наявністю семи лівих та восьми правих поворотів, перепад висот яких сягав 198 метрів, максимальний ухил – 7,1%, на якійгонщики розвивали швидкість до 165 кілометрів за годину.
Дорогу загального користування перекривали кожної години на пів години з 8 до 18 годин. Пілоти штурмували трасу весь день. Крім ознайомлення та кваліфікації, кожен мав право на три залікові підйоми. Для фінального результату брали час двох кращих спроб.
У цих перегонах змагалися також і гонщики-аматори, тобто пілоти на звичайних цивільних автомобілях. За звання найвправніших і найшвидших було представлено екіпажі на машинах різних моделей від Honda Civic — до ВАЗ 2108.
Переможців у різних категоріях було відзначено на центральні площі курортної Східниці. Нагороджували спортсменів директор змагання Сергій Єженков та селищний голова Східниці Іван Піляк.
У змаганнях першого етапу Чемпіонату України з гірських автоперегонів було розіграно 12 комплектів нагород. Зокрема, у заліковій групі А 1 перше місце виборов Грабовецький Олександр (м. Львів), ІІ місце здобув Кравців Микола (м. Самбір, Львівська обл.), ІІІ місце посів Карман Олег (м. Стрий, Львівська обл.).

дрогобиччина - автораллі СхідницяУ заліковій групі А 2 перше місце посів Кадученко Ярослав (м. Київ), ІІ місце – Захаров Дмитро (м. Львів), ІІІ місце – Луцяк Михайло (смт. Лужани, Чернівецька обл.).
У заліковій групі А 3 І місце здобув Єрохін Вадим (м. Київ), ІІ місця удостоївся Слезінський Олег (м. Львів).
Залікова група А 4 (Абсолют): І місце виборов Ганджа Борис (м. Київ), ІІ місце отримав Остапченко Іван (м. Київ), ІІІ місце посів Петренко Володимир (м. Київ).
У заліковій групі А 9 К переможцем виявився Рудьковський Сергій (м. Київ).
Залікова група А 2СТ – І місце здобув Фальчук Ігор (м. Івано-Франківськ), ІІ місце посів Мисик Ігор (м. Калуш, Івано-Франківська обл.), ІІІ місце у Жуковського Артема (м. Львів).
У заліковій групі А3СТ І місце виборов Василькевич Павло (м. Львів), ІІ місце – Слезінська Тетяна (м. Львів), ІІІ місце посів Клименко Маркіян (м. Львів).
У заліковій групі А4СТ І місце здобув Пономаренко Сергій (м. Київ), ІІ місце здобула Висоцька Ірина (Івано-Франківська обл.), ІІІ виборов посів Клець Павло (м. Луцьк).
Поза заліком було нагороджено Потійка Сергія (м. Дніпропетровськ), який змагався один у класі задньопривідних автомобілів.
22 березня ц.р. відбувся етап Національної серії з спринт-ралі «Східниця 2014», яке пролягало через села Новий Кропивник – Старий Кропивник – Бистриця – Смільна – Жданівка – Тур’є – Ісаї – Ясениця – Ластівка – Коритище – Новий Кропивник. Довжина траси 121,8 км., з якої 69,0 км.- чотири спеціальні ділянки, на яких змагались спортсмени. У змаганнях з ралі взяло участь 13 екіпажів.
У заліковій групі 4WD перемогу виборов екіпаж Петренко Володимир (м. Київ) / Ільницький Микола (м. Кути, Івано-Франківська обл.) на автомобілі Mitsubishi Lancer Evo IX; друге місце посів екіпаж Ганджа Борис (м. Київ) / Потійко Сергій (м. Дніпропетровськ) на автомобілі Mitsubishi Lancer Evo IX; третє місце виборов екіпаж Остапченко Іван (м. Київ) / Базилевич Ростислав (м. Львів) на автомобілі VW POLO CONCEPT.
У заліковій групі 2WD перемогу виборов львівський екіпаж – Захаров Дмитро / Швець Данило на автомобілі ВАЗ 2108; друге місце здобув екіпаж з м. Ужгорода: Шевченко Сергій / Онуфер Валерій на автомобілі Opel Astra, третє місце посів екіпаж з Івано-Франківщини Стрельніков Володимир / Стенчук Тарас на автомобілі ВАЗ 21130
У заліковій групі SUPER 2WD перемогу виборов екіпаж з м. Черкаси – Копилець Павло / Борщенко Євген на автомобілі Seat Leon, друге місце здобув екіпаж зі Львова Слезінський Олег / Лесько Роман на автомобілі Opel Kadett GSI, третє місце посів столичний екіпаж – Рудьковський Сергій / Хорольський Андрій на автомобілі BMW 323.