Країна-агресорЛатвія стала першою країною, яка визнала росію державою-спонсором тероризму після військових злочинів в Україні

Латвія визнала росію державою-спонсором тероризму. Латвійський парламент затвердив заяву щодо цілеспрямованих військових атак та звірств російської армії проти мирного населення в Україні.

Про це повідомляють інформаційні агенції з посиланням на прес-центр латвійського сейму.

«росія протягом багатьох років підтримувала і фінансувала терористичні режими та організації різними способами — прямо і опосередковано — як найбільший постачальник зброї для режиму Асада в Сирії і як виконавець, наприклад, отруєння сім’ї Скрипалів або збивання рейсу MH17», — зазначено у заяві Ріхардса Колса, який є головою комітету закордонних справ парламенту.

У заяві латвійських парламентаріїв наголошується, що станом на літо 2022 року міжнародні правозахисні організації задокументували велику кількість військових злочинів та звірств, скоєних російськими військами проти українського цивільного населення, включаючи тортури, зґвалтування, вбивства та масові утримання цивільних осіб у так званих фільтраційних також масові депортації українців. МЗС Латвії також виступило із заявою: до законодавства Латвії будуть внесені зміни, згідно з якими жителі республіки у разі отримання російського громадянства мають залишити територію держави.

На думку експерта Анатолія Несміяна, у Латвії вишиковується захист від «роздачі паспортів». «Подібний захід може виявитися вкрай ефективним, і якщо країни колишнього Союзу наслідують приклад Латвії, то перед усіма, хто отримав тим чи іншим чином російський паспорт, але проживає на території цих країн, постає питання: здати паспорт або виїхати до росії. Тим самим проблема «П’ятої колони» вирішується буквально з коліс. Варто зазначити, що російська «м’яка сила» через брак інших інструментів базувалася в основному на загрозах масової роздачі паспортів (а в деяких випадках так і відбувалося)», — зазначив він.