Партія ЗА МАЙБУТНЄНе потрібно перебудовувати стадіони в медзаклади, потрібно використати резерв лікарень

Представники київських медичних закладів, приватні лікарі, експерти, члени профспілки з питань охорони здоров’я

розробили резолюцію з 21 пункту, яку передадуть уряду, міністру охорони здоров’я, КМДА, директору департаменту охорони здоров’я і комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту в Київській міській раді.

У документі прописані конкретні рішення для захисту медиків, забезпечення рівних умов лікування для різних категорій населення, лікування вагітних жінок та інших проблем, пов’язаних з пандемією коронавірусу:

  • зупинити захворюваність у населених пунктах (роз’яснення, дотримання санітарних норм, кадрові рішення, додаткові надходження з місцевих бюджетів);
  • перші кроки команд «ЗА МАЙБУТНЄ» після входження до місцевих рад (спеціальні медичні програми: з повагою до лікаря – із захистом людини);
  • контроль виконавчих органів влади за виділеними коштами, закупівлі тестів та медикаментів.

Експертна група медиків, маючи достовірну інформацію з київських лікарень, під час дискусії одностайно зійшлась на тому, що в країні тотальний управлінський колапс: чи то на рівні Міністерства охорони здоров’я: чи то на рівні департаменту охорони здоров’я КМДА. Також обговорили питання бюджетних надходжень до закладів охорони здоров’я і публічного аудиту витрачених на забезпечення лікарів та лікарень коштів.

«Не потрібно перебудовувати стадіони в медзаклади, потрібно використати резерв лікарень, які є на сьогодні, мобілізувати медицину, зберегти тих медиків, які ще не встигли виїхати за кордон. Місцева влада повинна зробити аудит лікарень, перевірити наявність апаратури, дооснастити лікарні. Потрібно закупити апарати ІФА, які дають можливість за декілька годин перевірити, хвора людина чи ні», – заявила кандидат медичних наук, акушер-гінеколог, кандидат у депутати Київради від партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Мар’яна Двуліт.

Вона обурюється неефективними діями влади всіх рівнів у протистоянні пандемії:

«Чому 66 млрд грн, які були передбачені на боротьбу з коронавірусом, держава пустила на будівництво доріг? Де закупівля обладнання, де захист медиків: костюми, маски?»

У Києві зараз є проблеми в дитячих відділеннях – недостатньо ліжок для мам з маленькими дітьми, повідомив директор Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини, кандидат у депутати до Київської міської ради від політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» В’ячеслав Камінський.

«Якщо на початку пандемії ми говорили, що вагітні менш вразливі до хвороби, то зараз, на жаль, кількість інфікованих вагітних і жінок у ранньому післяпологовому стані досить велика. На хвилі цієї небезпеки хочеться, щоб місто звернуло увагу: потрібні не такі великі суми, аби привести до ладу заклади, які можуть надавати допомогу вагітним жінкам, матерям», – зазначив він.

Міській владі необхідно дослухатися до медиків, які фізично кожного дня мають справу з коронавірусною інфекцією, переконана секретар постійної комісії з питань охорони здоров’я і соціального захисту, кандидат у депутати Київради від партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Юлія Лобан.

«Велика кількість питань, які надходять до нашої комісії, залишаються лежати на столі, тому що депутати вже завершили свою діяльність перед виборами. Саме для цього ми зібрали експертну спільноту й розробили низку рішень, які спрямуємо до відповідних органів влади.

Люди, які відповідають за цей процес, мають робити рішучі кроки. Якщо в них обмаль знань, важелів впливу, гарних пропозицій чи думок, медики готові допомагати й ділитися досвідом», – наголосила кандидат у депутати.
Саме тому партія «ЗА МАЙБУТНЄ» і розробила резолюцію, щоб допомогти владі рятувати життя і здоров’я громадян.

#ЗАМАЙБУТНЄ #FORfuture