вибори 2015Минулого вiвторка головна провладна партiя нашвидкуруч висувала кандидатiв у депутати обласної ради

Для цього о сьомiй вечора в актовому залi Палацу мистецтв зiбрали щось схоже на партзбори, але назвали це «конференцiєю». У залi — всього 47 осiб.
Загалом кажучи, враження вiд цього заходу залишилося вкрай гнiтюче. Для годиться, пролунало декiлька нудних виступiв партiйцiв. Потiм керiвник областi пан Синютка з папiрця зачитав прiзвища кандидатiв у депутати. Затинався, плутав iмена. Скидалося на те, що папiрчик дали йому в руки за декiлька хвилин до подiї.

Жодного обговорення. Жодної дискусiї. Усе нагадувало з’їзд КПРС часiв пiзнього Брежнєва. 43 людини пiдняли руки. Розiйшлися.

А осад, як то кажуть, залишився. Бо партiя Президента гучно обiцяла вести до влади нових людей. А натомiсть ми побачили зовсiм iнше. У списку кандидатiв партiї — сумiш корупцiонерiв, прислужникiв Януковича та Медведчука i пристосуванцiв.
Формальному керiвнику обласної органiзацiї партiї Президента Олегу Синютцi на конференцiї, як виглядає, була вiдведена роль лише диктора. Склалось враження, що список затвердили iншi люди — тi, що правлять бал в облрадi останнiми роками. Люди, чиї iмена стали символами корупцiї та безпринципностi. Синютка погодився зiграти для них роль весiльного генерала.

Отже, знайомимося з «новими обличчями», яких Порошенко та його ставленик Синютка хочуть завести в коридори влади на Львiвщинi.

Михайло Дзюдзь, начальник департаменту виконання покарань. Так, саме той Дзюдзь, керiвник фракцiї Партiї промисловцiв та пiдприємцiв, котра була сателiтом фракцiї Партiї регiонiв в облрадi й чемно голосувала в унiсом з регiоналами.

Ось деякi штрихи з його бiографiї. Саме люди Дзюдзя активно виступали проти висловлення недовiри одiозному намiснику Львiвщини Олеговi Салу в 2013 роцi. Тодi цей «салоїдний» депутат посмiявся з того, як опозицiя висловлювала недовiру губернатору, назвав голосування «пiарчиком» i пообiцяв реагування прокуратури на рiшення облради про недовiру головi ОДА.

Вiдданiсть режиму Януковича не стала на завадi тому, щоб Михайло Дзюдзь i далi працював на високiй посадi. Люстрацiя його чомусь оминула. Хоча вiн людина, яка стопроцентно пiдпадає пiд люстрацiю, але досi, усупереч закону, не люстрована.
Ще один новонавернений фанат партiї Порошенка — Анатолiй Дейнека, начальник Львiвського обласного управлiння лiсового та мисливського господарства. Обiймав цю посаду i в часи Януковича.

Склалося враження, що список затвердили iншi люди — тi, що правлять бал в облрадi останнiми роками.

Далi у списку — люди клану Дубневичiв. Зокрема, сват Михайло Гичка, теж депутат фракцiї, що була опорою режиму Януковича на Львiвщинi. Фiгурант корупцiйної схеми iз закупiвлi комп’ютерного томографа для Львiвського обласного дiагностичного центру. Тут же варто згадати ще одного екс-заступника губернатора часiв Януковича — Тараса Федака.

Подбали Дубневичi, щоб у список потрапили й iншi вiдданi їм люди. Зокрема, колишнiй керiвник виборчого штабу Дубневича, екс-рухiвець Олександр Ганущин. Останнiй, зрозумiвши, що Рух не має шансiв на виборах, прудкенько вирiшив втекти з НРУ до партiї Президента.

Вiд Мостищини в облраду йтиме начальник управлiння загальної середньої, дошкiльної, позашкiльної освiти та соцiального захисту ЛОДА Свiтлана Книшик. Її свого часу на цю позаду призначив бiзнес-партнер братiв Дубневичiв Михайло Костюк. Адже панi Книшик була технiчним кандидатом у нардепи й знялася саме на користь Дубневича. Колишнiй помiчник Дубневича Iгор Сенишин теж йде в облраду вiд «БПП». Останнiй свого часу був заступником голови ЛОО партiї «Батькiвщина».
Знайшлося мiсце у списку партiї Порошенка i колишньому «есдеку» та колишньому члену фракцiї «Свобода» Михайловi Задорожному.

Одне слово, що не прiзвище, то бридкий запах минулого, корупцiї i пристосуванства.
Сумно за партiю Порошенка. Сумно за Синютку. Була надiя, що керiвник областi зможе взяти ситуацiю в обласному осередку партiї пiд контроль, щось у нiй змiнити. Але так не сталось. Синютка дуже швидко став слухняним елементом корупцiйної партiйної системи, у якої, здається, одна мета — щоб усе було по-старому.

Й iнструмент для досягнення цiєї мети теж готується — це вiдверта фальсифiкацiя виборiв, за яку, як свiдчать нашi джерела, вiдповiдатиме людина одiозних Дубневичiв — пан Ганущин. Але про це — дещо пiзнiше.

А, пiдводячи риску, можна сказати одне. Партiю Президента на Львiвщинi вразила амнезiя. Забуто обiцянки. Забуто жертв Небесної сотнi. Забуто все.
Дуже сумно. I навiть гидко.

Богдан КУФРИК

Джерело: Львівські новини

Далі буде …