Озеленення ТрускавцяСьогодні, 7 травня, у Трускавці в рамках еко-проєкту «Озеленення України» закуплено та висаджено біля сотні нових саджанців різних дерев та кущів

Як розповіла дендролог КП «Парк курортний» Уляна

Демакіна, саджанці закуплено за спонсорські кошти (Олег Євдоченко, м. Київ), а висаджували деревця та кущі працівники «Парку курортного» та діти, в тому числі донька спонсора Анастасія Євдоченко, передає Д-НК з посиланням на ФБ сторінку Volodymyr Kliuchak.

До слова, це вже другий благодійний проєкт у Трускавці, в якому Настя бере участь – першим була випічка тисячі пасочок для потребуючих (акція пройшла напередодні Великодніх свят). Тоді рекорд зафіксували працівники Книги рекордів України.

Більшість нових дерев та кущів висаджено на території храму св. прор. Іллі (УГКЦ) на вул. Стуса за погодження з отцем-настоятелем Ярославом Шафраном. Церковне подвір`я прикрасять дев’яносто кущів різних видів ялівцю (в тому числі горизонтального) та дві магнолії. Дві сакури «Kanzan» висаджено біля СЗШ №1 м. Трускавця. А неподалік римо-католицького костела, де лютневий буревій повалив стару ялину, висадили чорну сосну. Всі саджанці закуплені та висаджені протягом одного дня. Акція з озеленення Трускавця матиме продовження.

«Церква святого Іллі будувалася понад двадцять років, і нарешті минулого року відбулося урочисте освячення верхнього храму. Проте територія ще потребує благоустрою. Тож коли до нас з пропозицією висадки дерев та кущів у Трускавці звернувся підприємець-киянин Олег Євдоченко, то ми відразу згадали про цю локацію. Приємно, що людина, котра відпочиває у Трускавці, має час і на творення добрих справ. Щодо озеленення міста, то з 2015 року ми системно працюємо над цим питанням – висаджено чимало дерев, у тому числі екзотичних та декоративних, в різних локаціях – в курортному парку, на вул. Стуса, Мазепи, Крушельницької, Стебницькій, Довженка та ін. Після завершення карантину Трускавець знову готовий приймати гостей як чисте, безпечне, комфортне та зелене місто, яке дарує людям здоров`я та наснагу», — каже міський голова Андрій Кульчинський.