Опубліковано закон про єдиний рахунку для сплати податківЗакон забезпечує створення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів

України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», який Верховна рада прийняла з урахуванням пропозицій Зеленського, оприлюднений.

Про це свідчить публікація документа в виданні «Голос України», інформує Д-НК.

Документ набуде чинності в суботу

Він вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування, крім пункту 1 (в частині накладення арешту на грошові кошти на єдиному рахунку, відкритому в порядку, визначеному статтею 351 Податкового кодексу), пункту 2, пункту 3 (в частині коштів на єдиному рахунку, відкритому в порядку, визначеному статтею 351 Податкового кодексу) розділу I цього закону, які вступають в силу з 1 січня 2021 року.

Закон забезпечує створення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації повного і спирту етилового, а також митних платежів), єдиного соціального внеску через Електронний кабінет платника податків. Зазначено, що такий рахунок буде відкритий для платника за його згодою (за бажанням) на центральному рівні Державної казначейської служби.

Очікується, що документ допоможе спростити сплату податкових платежів і сприяти зменшенню кількості помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань. Крім того, прийняті зміни сприятимуть підвищенню рівня відкритості, прозорості та довіри платників податків до державних органів.

У закон були включені пропозиції глави держави. Зокрема, було скасовано норму про встановлення фіксованої торгової націнки на тютюнові вироби — скандальна «маржа Холодова», ніж обмежувалися права суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, імпорт і оптову торгівлю тютюновими виробами.

Нагадаємо, 13 квітня Рада схвалила раніше ветований законопроект №1049. Вчора його підписав глава держави.