пам'ятки архітектуриЗавершено прийом заявок на участь у відборі проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані у межах програми «Велике будівництво».

Львівщина підготувала та надіслала до Міністерства культури та інформаційної політики 31 пакет документів, які передбачають відновлення 39-ти об’єктів культурної спадщини.

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрація, передає Д-НК.

З 39-ти пам’яток, три розташовані у Дрогобичі:

  • Дерев’яна церква Св. Юра, 1678 р., пам’ятка архітектури національного значення, світова спадщина ЮНЕСКО;
  • Дерев’яна церква Воздвиження Чесного Хреста в Дрогобичі, 1661 р.;
  • Дрогобицька Житниця, 1778 р.

«Ми маємо три об’єкти – дві церкви та житницю. Нам важливо не лише відновити їх самобутній стан, а також надати їм імпульсу життя. Ми розуміємо, що реставрація – це великі кошти, тому ми шукаємо різні варіанти: транскордонні чи міжнародні програми, можливість участі у програмі «Велике будівництво».
Шпихлір мав би стати інтерактивним простором, у якому необхідно поєднано пізнавальні для дітей механізми з простором для дискусій, напрацювання ідей, здорового дозвілля, наукової праці. Це місце має надихати.
Щодо церков, то вони були і залишаються однією з туристичних родзинок. Але справа в тому, що не лише туристи, а й дрогобичани не бачили їх у первісному вигляді з середини: їхні розписи та ікони. Тому реставрація цих пам’яток – це додаткова унікальна можливість, яка привабить туристів не лише у місто, а й регіон та Україну», – прокоментував заступник міського голови Дрогобича Андрій Ковч.