транзит фурЗа таке рішення проголосувало 45 депутатів. Подаємо текст звернення.

ЗВЕРНЕННЯ

до Прем’єр-міністра України та Міністра внутрішніх справ України
щодо скасування рішення Уряду України про відновлення транзиту російського транспорту та щодо недопустимості перешкоджання працівниками правоохоронних органів проведенню протестних акцій

У зв’язку із несприйняттям громадянами України дій уряду А. Яценюка щодо відновлення транзиту російського вантажного автотранспорту, громадські активісти Львівщини, починаючи з 26 лютого 2016 року, продовжили протестні акції з блокування проїзду російських вантажних автомобілів територією області.

На переконання патріотів, заборона транзиту вантажного транспорту держави-агресора мала б відбутися на державному рівні спеціальним рішенням Кабінету Міністрів України. Варто підкреслити, що Львівська обласна рада прийняла з порушеного питання рішення від 16 лютого 2016 року № 98, у якому визнала актуальність цієї проблеми.

Неприпустимо, що чинна влада дозволяє російському бізнесу користуватися українською транспортною інфраструктурою. Поки Росія продовжує військову агресію проти України, вбиває українських військових та переслідує мирних громадян, наша влада дозволяє агресору заробляти на вітчизняній економіці. Бездіяльність влади в питанні запровадження дієвих санкцій проти путінської Росії підриває довіру західних союзників до намірів України реально протистояти агресору, а також їхнє бажання продовжувати свої санкції проти РФ. Такими діями центральна влада України вкотре демонструє пріоритет бізнесу над національними інтересами.

Окремо наголошуємо, що цілком неприйнятною є позиція керманича МВС А. Авакова забезпечувати силами Національної гвардії України та інших структур МВС України супровід проходження російських фур нашою територією.

Окрім такого супроводу також абсолютно неприйнятним є перешкоджання працівниками української поліції проведенню протестних акцій громадян. Є всі підстави вважати, що представники поліції спеціально нагнітають ситуацію на дорозі, не реагують на водіїв вантажних автомобілів, які свідомо перекривають дорогу, не складають жодних протоколів про вчинення правопорушення, не ідентифікують осіб, які погрожують активістам та завдають їм тілесних пошкоджень. Є випадки, коли працівники поліції, виштовхуючи на узбіччя дороги активістів, активно допомагали особам спортивної зовнішності, котрі стояли на захисті російських автоперевізників.

Перемогти ворога можливо лише дієвими засобами, завдаючи йому максимального рівня втрат, у тому числі в економічній площині. Припинення транзиту транспорту – один із таких засобів, який послідовно та системно підриватиме російську економіку. І навпаки: кожна пропущена українськими дорогами російська фура – це фактично новий удар у сторону українських бійців.

Ми, депутати Львівської обласної ради, ще раз наголошуємо на недопустимості перешкоджання працівниками правоохоронних органів проведенню протестних акцій з блокування руху російського вантажного транспорту територією України.