влада ДрогобичаНовообраний мер Дрогобича Тарас Кучма вчора, 24 листопада, провів першу прес-конференцію для журналістів регіональних ЗМІ

Представивши своїх заступників та секретаря ради, очільник міста сконцентрувався на обговоренні тих проблем, які в першу чергу буде вирішувати. Зокрема похвалився, як він та його команда не сплять ночами, вже вивчили всі ями на дорогах, неосвітлені вулиці та понищені під’їзди, порахували всі колеса на комунальному транспорті, відмоніторили аварійні ліфти та ін. Як і всі його попередники, Тарас Кучма твердо пообіцяв, що «крутих» автівок у центральній частині міста більше не буде, навіть якщо прийдеться діяти жорстко (нагадаємо, що цю проблему обіцяли вирішити всі попередні мери, але нікому це так і не вдалося).

Уже з перших днів для нової влади життя піднесло іспит на міцність: на території молочного ринку вже закінчено будівництво нового торгового центру, у якому, за обіцянками самого ж інвестора, мало бути 80 торгових місць та сучасна лабораторія. Торговий центр уже два тижні успішно працює, а молоко і досі на асфальті – селяни «чомусь» не поспішають переходити в так званий «Молочний рай». Воліють мерзнути і мокнути, а в «рай» не хочуть і все. На дверях «раю» появилась табличка, що відкриття відбудеться «незабаром». Тарас Кучма пообіцяв вирішити цю проблему, і вже в суботу дрогобичани мають купувати молоко не з асфальту, а в фешенебельному торговому центрі у теплі, чистоті і при світлі. Також із слів Тараса Кучми стало зрозуміло, що керівництво КП «Дрогобицький ринок» залишатиметься без змін.

Але повернемось до передвиборчих обіцянок пана мера. Багато дрогобичан були свідками, як на зустрічі з виборцями в Народному домі, пан Кучма пообіцяв скоротити управлінський апарат міської ради до 70 чоловік, покращити їм оплату праці і тим самим зекономити для бюджету майже 10 млн. грн. Але, щойно новообраний мер склав присягу, так відразу ж взявся розширювати штат: уже з першого дня відновив посади двох заступників і подбав про їхні премії. Під час вчорашньої прес-конференції стало зрозуміло, що скорочення загалом вони і будуть і… не будуть: навіть тим посадовцям, які добровільно написали заяви на звільнення, міський голова їх не поспішає підписувати. Каже, що хоче дати можливість усім попрацювати в нових умовах, показати свою ефективність, а вже тоді буде приймати рішення по кожному посадовцю.

Цікаво при новій владі має виглядати боротьба із корупціонерами. Якщо перед виборами Громадськи рух «Народний контроль» обіцяв не давати спуску хабарникам, то теперішня позиція очільника міста, м’яко кажучи, здивувала. Тарас Кучма запропонував, щоб люди самі боролися із корупціонерами – несли заяви у прокуратуру, давали свідчення і т.д. «Якщо про якогось посадовця кажуть, що він бере 5 тисяч доларів за те, щоб влаштувати когось на роботу, то лише на цій підставі я не можу його звільнити. І ніби всі про це знають, але цей посадовець скаже, що перед законом він ідеальний працівник, і проти нього немає жодних доказів. Тому несіть заяви, давайте свідчення про такі, факти і лише так ми зможемо подолати корупцію» — зазначив пан Кучма. Як то кажуть, «спасенне утопающих, дело рук самих потопающих».

Дивним виглядає також і проведення аудиту бюджетних господарств, яке ось-ось має стартувати. Чомусь з-поміж усіх комунальних служб відразу виділились два привілейовані – КП «Дрогобичводоканал» та КП «Дрогобитеплокомуненерго» – у них цей аудит, за словами міського голови, відбудеться «трохи пізніше». Тарас Кучма каже, що йде підготовка до теплопостачання дрогобичан, тож, щоб не перешкодити цій роботі, вирішили аудит трохи відтермінувати. Схоже, перш, ніж давати таку відповідь, міський голова не подивився в календар, що надворі 24 листопада, і дрогобичани очікують уже на другу платіжку за тепло, а в ратуші чомусь вважають, що досі йде запуск тепломереж.

Ще цікавішою виглядає ситуація із «Водоканалом». Це підприємство допустило заборгованість в майже 13 млн.грн. від Трускавецького водоканалу, тож саме сюди в першу чергу мала б прийти нова команда і запитати «Чому?». Натомість міський голова навпаки, каже, що аудит може завадити роботі працівників підприємства і їм теж треба дати трохи більше часу. Часу на що? Нагадаємо, судова тяганина про несплату за послуги між дрогобицьким і трускавецьким водоканалами тягнеться роками і вирішити її за 2 тижні аж ніяк не вдасться. Напрошується думка, що на комунальному підприємстві із мільйонними боргами не завадило б попрацювати не лише аудиторам, а й компетентним органам. Тож чому насправді два підприємства залишаються поки поза увагою аудиторів? – питання залишається відкритим.

Багато дрогобичан відстоюють ту думку, що новообраній владі треба дати час, перш ніж критикувати. І справді, має пройти 100 днів, і до цього моменту є негласний мораторій на критику. Однак, ми не називаємо це критикою, а звичайним аналізом того, як швидко змінюються дискурси наших політиків порівняно із тим, що вони обіцяли перед виборами, і відразу ж, щойно всідаються в крісла.

Люди чекали нових облич. Так, є кілька таких облич – молодих, незаплямованих, вони декларують ідеї та бажанням щось робити для громади. Але разом із тим, усі ключові посади в місті практично залишаються без змін, і деякі відомства, підпорядковані їм, уже з перших днів мають преференції. Якщо уже на старті недоторканними залишаються керівники комунальних служб, на яких у великій мірі лежить відповідальність за плачевний стан нашого міста, а боротьба із чиновниками-хабарниками перекладається на плечі громадян, то про які зміни на краще можна говорити?

Все ж не дрогобицькі ями та пошарпані під’їзди треба вивчати новоспеченому меру, не колеса рахувати, а налагодити ефективний менеджмент по управлінню міста із людей з незаплямованою репутацією та професійними якостями. Бо саме ті, хто продовжує засідати у високих кріслах комунальних служб і є винуватцями занедбаних доріг та облуплених під’їздів.

Дрогобичанин