Обвал будинкуУ Дрогобичі підрахували вартість зведення нової багатоповерхівки для постраждалих унаслідок обвалу

Щоб збудувати нове житло для постраждалих у результаті

обвалу будинку по вул. Грінченка у Дрогобичі необхідно приблизно 110-120 мільойнів гривень.

Про це повідомляє пресслужба міської ради Дрогобича.

За словами головного інженера КП «Управління капітальним будівництвом» Сергія Котули, для усунення загрози аварійності будинку першочергово необхідно демонтувати дах обваленого під’їзду, а також окремих несучих стін. Також необхідно укріпити конструкцію будинку.

За висновками експертів, 1-й та 4-й під`їзди у будинку не несуть ніякої загрози, а от 3-й під’їзд є потенційно небезпечним і вхід у нього є обмеженим. У 2-й під’їзд вхід категорично заборонено, навіть рятувальники проводять огляд лише за допомогою підйомного крану, використовуючи вікна осель.

«За попередніми підрахунками, якщо експерти визнають будинок повністю аварійним, на будівництво нового стаквартирного будинку необхідно буде близько 110-120 мільйонів гривень», — повідомив Сергій Котула.

Керівники соціальних служб зазначають, що всі постраждалі, які звертались з питання відсутності житла, забезпечені тимчасовим місцем проживання у готельному комплексі КП «Дрогобицький ринок» з колишньою назвою «Тустань» та у гуртожитках коледжу нафти і газу, механічного коледжу, а також ДДПУ імені Івана Франка. Однак близько 70% людей самостійно забезпечили собі місце проживання, звернувшись до родичів чи близьких.

Постраждалі, які перебувають у лікарнях Дрогобича та Львова, а їх 7 осіб, повністю забезпечені необхідними медикаментами для їх швидкого одужання. Решта мешканців будинку також отримують оперативну медичну допомогу у разі їх звернень, — про це повідомив заступник начальника відділу охорони ДМР Святослав Кучерявий.

«Зараз ми повинні дочекатись висновків експерта і вже за його результатами вживати подальших кардинальних кроків. Ми повинні продовжувати оперативно реагувати на всі звернення мешканців будинку і вирішувати їх проблеми», — резюмував міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Нагадаємо, 28 серпня о 02.46 на лінію 101 надійшло повідомлення про ймовірний вибух газу в м. Дрогобич вул. Грушевського, 101/1. Згодом з’ясувалось, що вибуху газу не було.

Поліція проводить комплекс заходів для встановлення причини обвалу будинку в місті Дрогобич. Також заарештовано двох працівників комунального підприємства.

Усього внаслідок обвалу загинуло 8 людей.

Власниця квартири у будинку в Дрогобичі, в якому обвалився під’їзд, Оксана Мицавка розповіла Leopolis.news, що рік тому зверталась у відділ державного архітектурно-будівельного контролю Дрогобицької міськради із проханням перевірити стан будинку, оскільки в її квартирі з’явились великі тріщини у стінах. За словами жінки, контролюючий орган відповів, що з будинком все гаразд, навіть не прийшовши у її квартиру.