сімейний лікарЗ 1 липня пацієнти, які ще не обрали сімейного лікаря, отримуватимуть медичні послуги на платній основі

Cтаном на 31 травня у місті Дрогобичі 83 % мешканців вже обрали лікаря, а це 78332 пацієнтів.

За результатами аналізу укладених декларацій між лікарем та пацієнтом у Дрогобичі, значне число громадян, які підписали декларації, становлять мешканці Дрогобицького району. Із загального числа підписаних декларацій по містах Дрогобич та Стебник, яке сягає 78 тисяч, 27692 — декларації підписані з лікарем мешканцями Дрогобицького району у КНП «Дрогобицька міська поліклініка».

Про це повідомляють у відділі охорони здоров`я ДМР, передає ДНК.

У відділі охорони здоров`я ДМР дрогобичан закликають активніше підписувати медичні декларації. Адже підписавши декларацію з медиком ви автоматично набуваєте право на безкоштовне отримання низки медичних послуг, що надаватимуть в межах первинної ланки.

Вже з 1 липня 2019 року усім пацієнтам, які не підпишуть декларацій з лікарем, доведеться отримувати послуги та консультації медичних працівників на платній основі.

Особливо варто вирішити це питання пацієнтам, які користуються програмою «Доступні ліки», адже без декларації не можливо буде отримати потрібний рецепт.

Міністерство охорони здоров`я України планує припинити нараховувати кошти медичним закладам первинної ланки за «червоними списками». Зелений і червоний список – це умовне позначення для пацієнтів, які вже підписали декларацію з сімейним лікарем, і тих, хто ще не зробив цього. Під час перехідного періоду реформи первинної ланки Національна служба здоров’я України платить за всіх пацієнтів, у тому числі тих, хто числиться за конкретною територією, але ще не дійшов до кабінету лікаря. Однак з початку підписної кампанії пройшов майже рік, понад 26 млн українців (а це дві третини населення) вже зробили свій вибір, і темпи підписання нових декларацій досить високі. Наприклад, у січні свій вибір зробили більше 800 тис. українців, а в лютому – понад 1 млн осіб. У МОЗ вважають, що настав час переходити до наступного етапу реформи. А гроші, які НСЗУ заощадить на «червоному списку» (понад 360 млн грн), будуть перенаправлені на «зелений».

Держава більше не утримує медичні заклади первинки, а оплачує надання конкретного переліку медичних послуг з податків, які платить кожен в країні.

Нагадаємо для того, щоб підписати декларацію з лікарем про надання медичних послуг пацієнту потрібно особисто звернутися у медзаклад, у якому працює лікар, маючи при собі паспорт, податковий номер та мобільний телефон, і підписати з ним декларацію.

Також наголошуємо, що у Дрогобичі, в одному з перших міст України, процес підписання декларації між пацієнтом та лікарем можливо розпочати в режимі онлайн. Все це можливо за допомогою електронної системи «ASKEP.nеt».

Жителям міст Дрогобич та Стебник для початку підписання декларації з лікарем потрібно ввійти до електронної системи «ASKEP.nеt», перейшовши за посиланням https://askep.net/doctors на Інтернет-порталі Дрогобицької міської ради, та подати заявку на початок підписання декларації. Для цього потрібно обрати своє місто та лікаря, з яким ви маєте намір укласти угоду, і ввести дані, які запитує система. Опісля цього під час візиту пацієнта до лікаря обидві сторони підписують документ декларації та обмінюються примірниками угоди.

Можливість користування такою електронної системою значно скоротить час перебування громадян охочих підписати декларацію з лікарем, у закладах охорони здоров’я, оскільки заповнення пунктів декларації у лікаря займає близько півгодини. Якщо ж пацієнт заповнить усі пункти самостійно у режимі онлайн, не виходячи з дому, то час перебування у лікаря скоротиться до двох-трьох хвилин. Такий механізм дозволить мінімізувати черги та заощадити час.