вакцина від вірусаВакцина від коронавіруса НЕ буде дорогою, запевняють в Оксфордському університеті

Розробники ліків також заявляють, що вакцина буде доступна максимальному числу людей.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Адріан Хілл, директор Оксфордського інституту Дженнер, що займається розробкою однієї з найбільш перспективних вакцин, заявив, що її доступність і низька вартість були закладені в проект з самого початку.

«Це не буде дорогою вакциною. Це буде одноразова вакцина. Вона буде створена для глобальних поставок, і це буде зроблено в багатьох різних місцях. Це завжди був наш план», — заявив Хілл.

Експериментальна вакцина, відома як ChAdOx1 nCoV-19, є одним з лідерів у світовій гонці ліків від коронавіруса.

Попередні дані невеликого випробування експериментальної вакцини на шести мавпах показали, що у деяких тварин, яким вводили ліки один раз, вироблялися антитіла проти вірусу протягом 14 днів, у всіх інших захисні антитіла вироблялися протягом 28 днів.

Коли мавпи піддавалися впливу коронавіруса, вакцина, мабуть, запобігала пошкодженню легенів і не дозволяла вірусу копіювати себе там, хоча він все ще активно розмножувався в носоглотці.

Команда Хілла почала випробування вакцини на ранній стадії на людях в квітні. Хілл сказав, що на цьому тижні більше 1000 чоловік отримали дозу в ході випробувань — приблизно половина отримує експериментальну вакцину, а інша половина служить контрольною групою.

Відповідаючи на питання про хід випробувань на людях, Хілл заявив: «Можна зробити висновок, що, якщо випробування все ще триває, це означає, що не було ніяких серйозних побічних ефектів».