кращий вчитель7 жовтня в День вчителя оголосили ім’я кращого педагога-новатора України за версією національної премії Global Teacher Prize Ukraine

Ним став Олександр Жук — учитель інформатики із Запоріжжя.

Червона доріжка біля входу в Київський театр імені Івана Франка, білий лімузин, який доставив на церемонію нагородження кращих вчителів, президент України Петро Порошенко в залі — данина поваги українського суспільства до тих, хто кожного дня формує майбутнє країни.

кращий вчительЦього року організатори премії — громадська спілка “Освіторія” — отримали майже 2000 анкет-заявок від вчителів, які не тільки навчають дітей, а й змінюють світ.

“Шалена гордість за українських вчителів — емоція, яку я зараз відчуваю. Премія стала по-справжньому всеукраїнською — заявки були від Харкова до Львова, від Чернігова до Одеси, з Донецької області, з Криму. Це є наслідком того, що українське суспільство нарешті розуміє важливість вчителів”, — розповіла Зоя Литвин, голова громадської спілки “Освіторія”, організатор премії Global Teacher Prize Ukraine.

Переможець Global Teacher Prize Ukraine, Олександр Жук, вчитель інформатики, який займається інклюзивною освітою, вивчив жестову мову та разом з дітьми створює роботів і майструє сонячні панелі, а також три роки поспіль перемагає в математичному конкурсі з усного рахунку, отримав поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2019, 1 рік безкоштовного навчання від “Освіторії” та 250 000 грн.

“Професія педагога — найбільш вдалий і правильний вибір у моєму житті. Коли
мене зустрічають колишні однокласники чи однокурсники, вони зазвичай кажуть: ти вчитель, серйозно, навіщо воно тобі потрібно? А я з гордістю кажу: я вчитель. З гордістю тому що розумію: саме ми, вчителі, можемо змінити нашу державу, починаючи з себе, починаючи з наших учнів”, — зазначив Олександр Жук.

На урочистій церемонії, також оголосили ім’я переможця у народному голосуванні. Ним став учитель української мови, української та зарубіжної літератури з Києва, Юрій Гайдученко, який вміє мотивувати учнів без оцінок.

“Визнання — це величезний кредит довіри, а коли ти береш кредит в банку —
тобі його потрібно повернути з відсотками. Обов’язково поверну його учням. Я прагну бути людиною, яка здатна змінити життя кожного з них, людиною, яка може навчити їх досягати більшого, ніж вони звикли” — запевняє Юрій Гайдученко.

Ведуча каналу 1+1 та куратор премії Наталія Мосейчук нагородила спеціальною
премією (50 000 гривень та полицею книжок) Оксану Коцерубу, вчительку
західноукраїнського онкоцентру у Львові.

Також, кожен фіналіст премії отримав цінну нагороду від президента України
за вагомий особистий внесок в розвиток національної освіти, плідну педагогічну
діяльність та високий професіоналізм.

“Якщо мене запитати яка реформа є найважливішою, я скажу, що це реформа
освіти. Подивіться наскільки престижніша стала професія вчителя, бо їм довірено найбільше та найважливіше — виховання майбутнього України”, — зауважив президент України, Петро Порошенко.

Партнер проекту Агроіндустріальний холдинг МХП нагородив спеціальною премією “Реалізація мрії вчителя” вчителька англійської мови з м. Сміла, Наталю Голоднюк. Її мрія — відкриття освітнього STEM хабу з вивченням англійської мови, для учнів і вчителів Смілянського регіону.

В спеціальній номінації від Майкрософт “Вчитель новатор” перемогла Марина Лютинська — вчителька інформатики та класний керівник із села Солгутове
Кiровоградської області й отримала поїздку на освітній форум Майкрософт в
Парижі.

Довідка

Global Teacher Prize Ukraine — це щорічна національна премія для вчителів — агентів освітянських змін, мета якої відзначити досягнення вчителя
не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість
педагогів в Україні. Національну премію у 2017 році заснувала ГС “Освіторія” після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation.

TETIANA MAKSYMOVA