Баскетбол у Дрогобичі12 лютого – 26 березня у спортзалі Дрогобицької ДЮСШ проходив чемпіонат Дрогобича та Стебника з баскетболу серед збірних юнацьких та дівчачих команд загальноосвітніх шкіл

Змагання входять до заліку ХХ спортивних ігор школярів «Юність Прикарпаття».
У змаганнях взяли участь 12 юнацьких та 9 дівчачих команд. Загальна кількість учасників – 198 учнів.

Юнацькі команди на першому етапі змагалися у двох підгрупах. У кожній грі спортсмени демонстрували досить високий рівень фізичної, технічної та тактичної підготовки. Надзвичайно напруженими видалися півфінальні та фінальні поєдинки між фаворитами змагань.

За третє-четверте місця зустрілися команди СШ № 2 та гімназії. Гра проходила напружено. Гравці через надмірне хвилювання часто помилялися. Гра завершилася з рахунком 24:20 на користь СШ №2.

Фінальна гра між командами ЗОШ №1 та ЗОШ №4 проходила не менш напружено. До складу обох команд входять провідні баскетболісти збірної команди Дрогобицької ДЮСШ. Упродовж гри команда четвертої школи неодноразово відривалася вперед, а команда першої щоразу її наздоганяла. На завершальному етапі найкращими були баскетболісти ЗОШ №4, здобувши перемогу з рахунком 48:35.

За результатами змагань команди розподілилися так:1 місце – ЗОШ №4; 2 місце – ЗОШ №1; 3 місце – СШ №2; 4 місце – гімназія; 5 місце – ЗОШ №17; 6 місце – ЗОШ №18; 7 місце – ЗОШ №16; 8 місце –ЗОШ №14; 9 місце – педліцей; 10 місце – ЗОШ №11; 11 місце – ЗОШ №5; 12 місце – ЗОШ №8.

Система проведення змагань серед дівчат була такою ж, як і в юнаків. Дівчачі баталії проходять, як правило, більш напружено, безкомпромісно та емоційно. У грі за 3-4 місця зустрілися баскетбольні дружини СШ №2 та гімназії. Через хворобу не змогла взяти участь у грі лідер команди другої школи Ірина Лебіщак. Колективна гра, відданість були вирішальними в перемозі колективу гімназії з рахунком 40:12.

Безумовний лідер багатьох років, дівчачий баскетбольний колектив ЗОШ №17 у цьому році вирішував долю першого місця з командою СШ №16. Фінальна гра за емоціями, драматизмом, напруженістю була справжньою окрасою цього ігрового сезону. Суперниці на кожному клаптику ігрового майданчика боролися за м’яч і не поступалися один одному.

У підсумку команди розподілились так:
1 місце – СШ №16; 2 місце – ЗОШ №17; 3 місце – гімназія; 4 місце – СШ №2; 5 місце – ЗОШ №1; 6 місце – педліцей; 7-8 місце ЗОШ №4 та ЗОШ №11; 9 місце – ЗОШ №18.
Після закінчення змагань директор Дрогобицької ДЮСШ Іван Файчак нагородив переможців та призерів чемпіонату кубками та грамотами.

Найкращими гравцями першості визнано: серед юнацьких команд – учня ЗОШ №1 Олега Ямельницького та учня ЗОШ №4 Влада Самойлика, серед дівчачих команд – ученицю ЗОШ №17 Юлю Романів та ученицю СШ №16 Вікторію Соколову.

Організатори змагань висловлюють щиру подяку приватному підприємцю, директорові магазину ювелірних виробів «Каблучка» Дмитрові Степановичу Зап’ятку та його дружині Світлані Григорівні за допомогу і постійну підтримку дитячого спорту.

Микола КУЛИНИЧ, інструктор-методист ДЮСШ