пропозиції від КоболеваЯкщо є вразливий споживач, дайте йому гроші

Глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв запропонував створити в країні інформаційну базу вразливих споживачів газу. У неї будуть вносити інформацію про їхні доходи, обсяги та вартість використаного газу, і виходячи з цього надавати матдопомогу.

Про це глава «Нафтогазу» повідомив в ході дискусії щодо ринку газу на Energy Club 19 січня, передає Д-НК. «Наша ідеологія, яку ми просуваємо вже протягом шести років, полягає в наступному: якщо є вразливий споживач, дайте йому гроші. Так роблять у всіх розвинених країнах. Ми вважаємо критично важливим створити інформаційну базу, яка дозволить державі всіх вразливих споживачів ідентифікувати, прив’язати їх до конкретного споживання газу і їм допомогти. І це в майбутньому дозволить нам уникати проблем із занадто стрімким зростанням ціни», – сказав Коболєв.

Він пояснив, що зараз головною проблемою системи субсидій у грошовій формі є відсутність інформації про те, які категорії споживачів є вразливими і чому, які у них обсяги споживання газу і яка їхня вартість, а також яке у них співвідношення між доходами і вартістю спожитого газу. Створення єдиної бази дозволить визначити, «кому і скільки грошей потрібно віддати, щоб підтримати цих людей. На жаль, на даний момент система до цього не готова», – вважає глава НАК.