ринок газуПро це експерт заявив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook

Експерт, член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, коментуючи підвищення тарифів на розподіл (доставку) природного газу споживачам, заявив,

що Національне акціонерне товариство (НАК) «Нафтогаз України» продає громадянам природний газ українського видобутку в 4 рази дорожче, користуючись своїм становищем монополіста.

«Тарифи на розподіл газу зросли – НКРЕКП ухвалило відповідне рішення. Але зросли не дуже суттєво. Хоча і проект рішення передбачав для багатьох облгазів трикратний ріст, але кінцеве рішення все таки суттєво менше. І це для «Нафтогазу» стало як серпом по планам виставити облгази в образі «кровосісь». Хоча «кровосісьом» на газовому ринку є «Нафтогаз», який у 4 рази продає дорожче газ, який видобувається в Україні. У такий спосіб «Нафтогаз» хотів приспати пильність українців, щоб вони забули про монополію «Нафтогазу» на ринку газу і звернули увагу на тарифи на розподіл, які у платіжці становлять у середньому 10%.

Да, дійсно варто іще раз сказати, що облгази подавали вищі тарифи на розподіл і «регулятор» погоджувався із заявкою, оскільки тариф мав компенсувати втрати за період 2015-2019 рр. Але скоріше за все НКРЕКП вирішило не ризикувати і залишитись у нейтральній політичній позиції. Тому підвищило тарифи на розподіл рівно на стільки, щоб облгази справлялись із своїми технічними обов’язками.

До речі, іронія для «Нафтогазу» полягає у тому, що підконтрольний «Нафтогазу» «Кіровоградгаз» також подав «заявку» на збільшення тарифу у три рази – з 1 до 3 гривень за куб. І «Нафтогаз» як материнська компанія навіть і секунди не сумнівався — підтримав таку позицію «Кіровоградгазу». Хоча усі інші облгази, на думку «Нафтогазу», не повинні були пропонувати більший тариф, який до того ж був обгрунтованим і фактично підтриманим НКРЕКП. Іще раз переконуєшся, що такі подвійні стандарти – це рутинна для «Нафтогазу».»