архів УПАУ лісі біля села Боберка Турківського району місцевий мешканець Богдан Пасьович віднайшов бідон з документами УПА і приніс голові районної державної адміністрації Олександру Лабецькому

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news з посиланням

на інформацію РДА, передає ДНК.

Чоловік розповів, що його рідний дядько був членом місцевої боївки УПА і мав псевдо «Голуб». За словами Богдана Пасьовича, про родича-повстанця він довідався від мами, а відтак орієнтувався, де могла приблизно бути криївка. Він її шукав, сподіваючись у віднайдених документах дізнатися більше інформації, пов’язаної з родичем, та про тутешнє національне підпілля зокрема.

Віднайдений архів УПА передано директору Національного Музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслану Забілому. Він зазначив, що документи в дуже поганому стані, важко назвати відсоток уцілілих матеріалів.

Наразі можна розрізнити, що серед архіву є рукописні матеріали, які представляють неабияку цінність для дослідників, істориків. Адже ці документи – незаперечні докази боротьби ОУН та УПА на Турківщині.

Саме ці документи, зазначив Руслан Забілий, науковці музею рятуватимуть насамперед. Після реставрації їх зберігатимуть в архіві Центру досліджень визвольного руху ОУН-УПА.