Через військову агресію країни-окупанта та активні бойові дії, десятки тисяч українців стали вимушеними мігрантами в рідній країні

З перших днів повномасштабного вторгнення росії – тільки понад 20 тисяч ВПО прийняла Дрогобицька територіальна громада. Тут людей забезпечили усім необхідним – від одягу до тимчасово помешкання, передає ДНК. Чимало переміщених осіб, через знищену інфраструктуру своїх міст та втрачені власні домівки, готові залишитись у Дрогобичі на постійне проживання.

Тож у місті гостро постало питання спорудження житла для ВПО. Під кінець минулого літа у Стебнику здали в експлуатацію 32-квартирний будинок для переміщених осіб. В оселях зробили ремонт та встановили меблі. Сприяли цьому меценати, міжнародні фундації, ЛОДА та було залучено левову частину коштів із бюджету громади.

Окрім цього, нещодавно Дрогобицька міська рада, безпосередньо управління інвестицій та економічного розвитку, подали кілька проектів до «Фонду ліквідації наслідків збройної агресії». В конкурсі визначено переможцем проект для фінансування з державного бюджету – «Будівництво швидкозбірного каркасного будинку для ВПО на вулиці П. Орлика». Таким чином фінансування проекту із держбюджету складе 10 млн. грн. Наразі, постанова про виділення коштів знаходиться на підписанні в Кабміні.

Додамо, на вулиці Пилипа Орлика завершують спорудження будинку для ВПО. Тут постане 12-квартирне модульно-каркасне житло. Новий будинок стане затишною домівкою для 60 осіб. В кожній оселі планують провести ремонті роботи для майбутніх мешканців та здати їх під ключ.