ТрускавецьДіла добрих обновляться, Діла злих загинуть (Псалми Давидові) — Т.Шевченко

У Івана Франка є виразною думка про те, що за кожну справу треба дати отвіт. Тому для багатьох, хто марить

дружбою з Мамоною варто задуматися над багатьма речами. А світ щораз котиться у прірву із своїми злодійними апетитами, і немає на це ради. Слабкі духом люди стають заручниками багатьох лиходій, сценарій для яких вміло виписують шубравці світового масштабу.

Їх складно зупинити, коли здеморалізоване суспільство стає байдужим. Але сидіти склавши руки не можна. Треба щось робити, щоб відстоїти право на людську гідність. У цьому контексті історія морального падіння деяких трускавецьких посадовців, які не витримали випробування посадами, становищем і грошима. Як тільки розпочалися великі комбінації на курорті щодо заволодіння майном оздоровиць, то, зазвичай спритні ділки знаходять слабу ланку. До цих дій вони готуються ґрунтовно, послідовно і жорстоко. Бо після того, як вони зробили свою чорну справу із життя при загадкових обставинах відходять ключові фігуранти. Але цих фарасеїв людських жертв не зупиняють жодні Божі застороги, вони до мети йдуть до кінця.

Отже, за декілька років їхніми зусиллями вдалося зруйнувати курортну мережу санаторіїв. Трускавец став блідою візиткою на тлі багатьох аналогічних міст. Що робити? Бити на сполох,активізувати громадянську позицію і громадський рух у відстоюванні цілющого куточка для праці нинішніх і наступних поколінь. Адже на порядку денному шубравців привласнення мінеральних джерел Трускавця. Щоб ця затія вдалася, вони разом із міською радою прагнуть реалізувати проект спільного підприємства «Трускавецькі мінеральні води». Всупереч забороні на такі діяння нинішній міський голова Андрій Кульчинський безумовно йде на порушення і не відає, що може опинитися у неоднозначній ситуації. Щоб врятувати грішну душу мудрі люди застерігають від поспішних кроків, але він вперто все це ігнорує.
Громада, як писав Іван Франко – великий чоловік, тому, здається, на цей раз афера лусне,
позаяк у народі багато чого накипіло і терпець уривається. За перебігом цих подій із найбільшою тривогою, очевидно, спостерігають батьки міського голови, бо їм син миліший за будь-які вигоди, які намагаються йому запропонувати спритні ділки від курортної інфраструктури, які на хвилі багатьох процесів стали правити балом у Трускавці.

Іван ЗАЙДА