фонтан у ЛьвовіВвечері 22 жовтня на площі перед Львівським театром опери та балету запрацював новий сухий фонтан

Його реконструкцію розпочали у грудні минулого року, старий фонтан демонтували та передали в Стрийський парк.

Площу довкола замостили новою плиткою та зробили її у вигляді силуету скрипки, гриф якої примикає до театру.

71 форсунок фонтану підсвічується різними кольорами та рухається в унісон з музикою в опері. Встановлення фонтану фінансував благодійний фонд «Сокар Благо» азербайджанської нафтової компанії SOCAR. Приблизна вартість – 1,5 мільйонів доларів.

Фонтан є і музичний, і світловий. Два рази на день – о 12:00 та о 18:00 – тут будуть відтворювати класичні композиції львівських виконавців, і не тільки. У вечірній час фонтан підсвічуватимуть RGB та LED світильниками білого кольору.

Ввечері фонтан працюватиме з переливом кольорів. Завдяки підсвітці струмінь води поступового змінюватиме колір. Також фонтан має кілька режимів.

Новий фонтан живиться від електромереж з вулиці Тиктора, тоді як раніше фонтан був підімкнений до електрики театру.

Після ремонту площа стала максимально доступною для людей на візочках. Тепер в оперний театр можна заїхати без жодної сходинки. Також встановлено великі лавки, передбачено вистелення тактильної плитки з граніту, а в кінці площі встановлено радіальні лавки. На газонах облаштовано вуличні колонки, щоб включати класичну музику і її звуки скоординовувати зі світлом і струменями води.

Також триває ще капітальний ремонт центральної пішохідної алеї.