карантинУчні 1-4 класів, дошкілля, позашкілля та студенти закладів профтехосвіти навчатимуться у звичайному режимі

Враховуючи низхідну динаміку поширення коронавірусної інфекції, відповідне  рішення ухвалили сьогодні, 23 квітня, під час позачергового засідання обласної комісії ТЕБ і НС, повідомляє пресслужба ЛОДА.

«З наступного тижня учні молодших класів зможуть повернутись за парти. Звичайно, ми будемо щоденно моніторити ситуацію із захворюваністю. Якщо вона змінюватиметься – прийматимемо  відповідні рішення», — наголосив Віталій Загайний, заступник голови Львівської ОДА.

«Для учнів молодших класів дистанційне навчання малоефективне», — пояснив директор департаменту освіти і науки Олег Паска. За його словами, на сьогодні 6100 працівників освіти вже пройшли процедуру вакцинації.

У разі збереження позитивної динаміки, область можуть віднести до «жовтої» зони епідбезпеки.

 «Станом на сьогодні ситуація із поширенням коронавірусу дещо стабілізувалась. За останній тиждень спостерігається зниження на 26,8% кількість випадків захворювання.  Коефіцієнт виявлення випадків інфікування на сьогодні складає 20,3-20,1 при рекомендованому менше ніж 20. Раніше цей показник коливався від 27 до 28. Завантаженість ліжок з киснем – 69,2%, за останню добу – 63,7% при рекомендованій нормі менше 65%. Якщо надалі спостерігатиметься така ж тенденція і за 5 днів ми не вийдемо за межі рекомендованих норм – маємо шанси вийти із «червоної» зони епіднебезпеки», — пояснює директор обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.

Проте, показники можуть погіршитись внаслідок порушення норм карантину.

«Тенденції позитивні, проте ми стоїмо перед ризиками, які можуть бути пов’язаними із святковим періодом», — наголосив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

Відтак, обласна комісія ТЕБ та НС рекомендуватиме настоятелям храмів проводити релігійні заходи при заповненні не більше 50% місць, дотримання між особами фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра та за умови дотримання усіх карантинних обмежень.

Нагадаємо, на території Львівщини з 25 березня діє червоний рівень епідемічної небезпеки.