будівництвр дорігМінінфраструктури прогнозує, що цього року буде повністю проведено підготовчу роботу для запуску тендера на будівництво першої платної дороги в Україні – Львів – Краковець


Очікують, що конкурс оголосять у другій половині року.

Про це міністр інфраструктури Володимир Омелян розповів в інтерв’ю tvoemisto.tv.

«У цьому році плануємо повністю завершити підготовку до тендера на будівництво концесійної дороги Львів – Краковець. Для цього необхідно прийняти певні зміни до законодавства, які вже зареєстровано в парламенті. Сподіваємося на позитивне голосування в першій половині цього року, після чого зможемо перейти до тендерних процедур», – розповів міністр.

Він висловив упевненість, що трафік машин на цій ділянці достатній для реалізації концесійного проекту.

Будівництво автодороги Львів – Краковець протяжністю 84,4 км уже тривалий час розглядають як перший концесійний дорожній проект в Україні. Засоби інвестору буде повернуто за рахунок збору плати за проїзд, а також плати за доступ й експлуатацію об’єктів дорожнього сервісу, придорожньої інфраструктури, розміщення реклами, логістичних центрів, сучасних ліній зв’язку вздовж дороги.

Орієнтовний термін будівництва дороги становитиме чотири-п’ять років, а термін концесії – до 49 років. Концесіонер відповідатиме за будівництво, утримання, ремонт чотирисмугової дороги, яку буде побудовано за категорією 1-А. Орієнтовна швидкість руху становить 120 км/год.

2015 року тодішній міністр інфраструктури Андрій Пивоварський заявляв, що вартість будівництва дороги Львів – Краковець може становити від 350 до 500 млн доларів.