ОРДЛО водаВ «ЛНР» визнали, що нічого не можуть зробити з обмілінням водних джерел, багато з яких після окупації і зовсім припинили існування

«Влада» «ЛНР» констатувала, що безсилі перед водною катастрофою, що насувається на «республіку». Так, знамените Ісаківське водосховище сьогодні заповнено водою нижче середнього рівня майже на 3 метри, повідомляє Д-НК.

Проблему визнав і так званий «начальник управління з питань екології та охорони навколишнього середовища міськадміністрації» Луганська Ігор Рупіна. Він заявив, що проблема буде тільки посилюватися.

Сумна доля, як пишуть підконтрольні окупантам пабліки, спіткала і Єлизаветинське водосховище. Його заповненість тільки 8 метрів, водойма на межі повного вимирання. Більш того, жителі ОРДЛО заперечують, що «влада» проводить очищення річок. Очевидці кажуть, що подібні роботи якщо і були, то мали разовий та показовий характер.

Експерти кажуть, що причина вимирання джерел в «ЛНР» — припинення відкачки води в шахтах. Їх зупинили майже відразу після окупації Донбасу в 2014 році. «Вода в Вільхівці, наприклад, так і не з’явилася. Точно так же і в річці Білій: після припинення водовідливу шахти Романівська перелив через дамбу Ісаківського водосховища не йде, вода в продовження русла річки Біла не надходить», — констатують місцеві блогери. «Немає водовідливу шахт — немає води», — додають вони.