грядуть гучні заявиРПЦ проігнорувала зустріч. У представників духовної сфери життя російського суспільства не виникло бажання поспілкуватися з православними вперше за 1200 років

На Криті почався Всеправославний Собор. Собор відкрився богослужінням у соборі Святого Міни в місті Іракліон на Криті, яке проводить Вселенський патріарх Варфоломій. Особливо знаменно це подія тим, що це перша зустріч предстоятелів православних церков після розколу, який стався понад 1200 років тому, повідомляє Дрогобиччина — новини краю з посиланням на сайт Нескучные новости.

У Соборі беруть участь понад 170 єпископів. Відмовилися приїжджати на Собор Російська православна церква і православні церкви Грузії, Сербії, Болгарії, а також Антіонійскій патріархат в Дамаску, лояльний до Башару Асаду.

РПЦ просила перенести час проведення Собору, заявивши, що якщо Собор все-таки відбудеться в намічені дати, його «ніяк не можна буде назвати Всеправославним за визначенням, і його рішення ніяк не можна буде вважати обов’язковими для всіх Православних церков».

Вселенський патріарх, предстоятель Константинопольської православної церкви Варфоломій настоял на тому, що, незважаючи на відмову РПЦ, історичний Всеправославний Собор повинен пройти в червні на Криті. Він висловив надію, що РПЦ і три інші церкви, що відмовилися від участі,змінять свою думку.

Всеправославний Собор — Собор предстоятелів всіх визнаних помісних Православних церков. Згідно з рішенням, прийнятим на зустрічі глав і представників помісних православних церков, що відбулася під головуванням Константинопольського Патріарха Варфоломія 6-9 березня 2014 року в Георгіївському соборі в Стамбулі, Собор був намічений до скликання в Константинополі в 2016 році. Патріарх пояснював, що не має права змінити дату, яку вже призначили 14 лідерів.