На КПП "Тиса"Бунт водіїв на КПП «Тиса»: ситуація загострилася, авто прикордонників скинули в кювет

Інцидент на КПП виник унаслідок змін правил ввезення посилок без розмитнення на територію України. Якщо раніше

за автобус платили 500 євро, то тепер ціна 1 євро за кілограм. Водії обурені і відмовляються платити, вони заблокували рух на пункті пропуску.

Відмова водіїв автобусів і мікроавтобусів від митного декларування вантажу, який вони перевозили, спровокував чергу з декількох десятків автобусів на пункті пропуску «Тиса» на українсько-угорському кордоні. На кордоні виник конфлікт, під час якого, як повідомив журналіст Віталій Глагола у своєму Telegram-каналі, навіть був зіштовхнутий в кювет автомобіль українських прикордонників.

Для недопущення загострення конфлікту на пункт пропуску прибули додаткові сили прикордонників — всього близько п’ятдесяти осіб. Водії автобусів, які намагалися проїхати через кордон в Україну, були незадоволені тим, що від них вимагали задекларувати на митниці все, що вони провозять. А на приватних автобусах провозять і посилки, які громадяни Угорщини передають своїм родичам і друзям в Україні. І посилки ці часто не тільки і не стільки гостинці, скільки різні товари, які ввозяться в Україну без розмитнення і потім продаються у нас в країні.

«Водії мікроавтобусів, які зараз знаходяться на митному посту, крім особистих речей громадян, переміщують посилки по замовленнях. Деякі з них відмовляються письмово декларувати переміщувані товари та подавати документи для митного контролю. Складено кілька карток відмов. Це робить неможливим перетин кордону на законних підставах» , — йдеться в офіційній заяві митників.

Зараз прикордонники і митники намагаються вирішити конфлікт, що виник і поки рекомендують громадянам або утриматися від поїздок через пункти пропуску, або в’їжджати в Україну не через КПП «Тиса».