гурт Тарака в ДрогобичіЯк і очікувалося, найбільш народним з усіх дійств до Дня Європи у Дрогобичі став концерт «Подай руку Україні» польсько-українського гурту «Тарака»

До вечора спека порозганяла людей – дрогобицька площа помітно спорожніла. Тож із перших хвилин концерт аншлагу не зібрав, та згодом народні маси таки підтягнулися.
Аби запалити приморену сонцем, мляву публіку, лідер гурту викладався на всі сто. Кожну нову композицію Кароль Кус розпочинав запальними душевними словами на підтримку українського народу. Він поділився розповіддю про те, як у переддень концерту у Дрогобичі за одним столом сиділи українець, поляк та кримський татарин.

«Якби такий дружній стіл був у ширшому колі, то, певно, не було б нинішньої війни», — припустив соліст. Він зазначив, що плече підтримки гурт підставляє українському народові не лише благодійними концертами. Головна мета музикантів – показати Європі живу правду про те, що насправді відбувається в Україні. Приспів до однієї з пісень репертуару звучить: «Європа спить». Щоб збудити Європу, уже з вересня «Тарака» мандруватиме 16 європейськими столицями з відзнятим в Україні фільмом «Укроп». Навіть елементами стилю (вишиванкою, виголеною головою і зав’язаною у потилиці довгою косою), який в окремих рисах нагадує стиль козацтва, фронтмен вказував на спорідненість з українцями.

Рятуючись від спеки, що не спадала й у передвечірню пору, Кароль Кус, не перериваючи співу, облився водою з пляшки. На вчинок без комплексів публіка прореагувала гучно. Овації сягнули градуса кипіння наприкінці концерту. Слухачі нарешті оцінили теплоту і щирість, якими «фонтанило» зі сцени. Скупані неугавними аплодисментами і скандуванням «Молодці», музиканти не змогли проігнорувати гарячу вдячність дрогобичан і ще раз виконали свій шлягер «Подай руку Україні». Але і цією додатковою порцією естетичної насолоди розпалена публіка не наситилася. Виконавцям не залишалося нічого іншого, як порадувати ще одним пісенним десертом.

В. о. міського голови, секретар міської ради вручив польським гастролерам подяку за солідарність з Україною, за проукраїнські мотиви пісенної творчості. Крім пам’ятної відзнаки, він не скупився на похвалу гурту за допомогу Україні в торуванні важкого шляху в Європу. Кароль Кус запам’ятається дрогобичанам не тільки натхненним співом, а й джентльменським жестом: спустившись зі сцени із подарованим йому букетом, музикант роздаровував по одній троянді наближеним до сцени представницям прекрасної статі.
Оплесками зустрів люд появу на сцені депутатки Польського сейму, яка з поважних причин пропустила основні етапи дводенного святкування. Однак ще встигла під завісу свята припасти до вподоби дрогобичанам. Україна нині не тільки боронить свою територію, вона стоїть за усю Європу – стрижнева думка виступу польської депутатки. Саме запізніла гостя виголосила те, про що відкрито і прямолінійно впродовж двох днів не говорив жоден європейський муж.

Багаті враження від концерту підсилила радість – не самі ми у своєму нещасті. Є на світі друзі… Іноді вони натхненніше і наполегливіше за нас самих намагаються зарадити нашій біді. Вершителі світової політики, що з високих трибун товчуть воду в ступі красномовними гаслами про допомогу Україні, поступаються «меншим» людям, які простягають нам руку і так само зробити агітують увесь світ. Заслужену першість серед альтруїстичних адвокатів українського народу на європейській арені має гурт «Тарака».

За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому