новини ДрогобиччиниВ урочищі Помірки, що біля села Станиля Дрогобицького району, поховали рештки вояка УПА

Останки загиблого було виявлено в літку цього року. Увагу пошуківців з Товариства «Пам’ять» привернула невелика за розмірами (2,5х2,5м) яма. При дослідженні ями було виявлено фрагменти скелета людини, набійниця для німецького автомата (МР- 38, 40), коробка з кремом для чищення взуття, металеві завіси та гачки (ймовірно закріплювались навхідній дверці в «криївку»), цвяхи та залишки дерев’яної конструкції. Тюбик наповнений зубною пастою (з написом «Главпарфюмер. Ф-ка Свобода, город Москва»).

Вилучені при досліджені «криївки» людські рештки вирішено поховати на місці його загибелі – у криївці. На цьому місці насипано пагорб, встановлено березовий хрест (в наступному році планується замінити гранітним хрестом), священиками проведено обряд поховання. Члени Товариства «Пам’ять», одягнені у відтворені повстанські однострої , пострілами вшанували пам’ять загиблого вояка. Після захоронення відбулось віче- реквієм.

Отож, після десятиліть забуття, ще один вояк нескореної Української Повстанської Армії був похований за християнським та військовим звичаєм.