Не ліквідовують, а реформують: стаціонарні відділення пошти у населених пунктах територіальної громади переформатовують у мобільні

Згідно реформування поштової системи в Україні – відділення «Укрпошти» по селах переводять в мобільний режим роботи. Як вони працюватимуть та чи отримуватимуть мешканці сіл якісні, а головне своєчасні послуги – обговорили під час наради із керівницею ПАТ «Укрпошти» Ольгою Лужецькою у міській раді Дрогобича.

Як зазначив Андрій Ковч, почастішали скарги від мешканців територіальної громади, які стурбовані ситуацією щодо закриття відділень «Укрпошти» по селах. Однак як пояснила керівник ПАТ «Укрпошти» Дрогобича – сільські відділення не закривають, а реформують у мобільні.

Переважна більшість сільських відділень поштового зв’язку — збиткові. Через складну демографічну ситуацію у малих селах поштові відділення відчувають постійний брак кваліфікованих кадрів. Забезпечити зростання обсягів послуг у таких відділеннях неможливо, через наявну багаторічну тенденцію щодо зменшення обсягів листування та передплати на друковані видання, що є частиною загальносвітової тенденції, пов’язаної з розвитком соціальних мереж. Тому прийнято рішення щодо трансформації мережі сільських відділень та переведення їхньої роботи в мобільний режим, – пояснила Ольга Лужецька.

На ділі все виглядатиме так: центральне поштове відділення Дрогобича уже отримало 7 автомобілів, які обладнані усім необхідним. Автівки з відповідним маркуванням та поштовими працівниками двічі на тиждень курсуватимуть селами Дрогобицької територіальної громади і надаватимуть послуги населенню. Зокрема, роздаватимуть комунальні квитанції, листи та друковану продукцію, пенсію тощо.