дипломатичні війниСлідом за Чехією московітські дипломати були оголошені персонами нон-грата в Латвії, Литві та Естонії

Влада Латвії, Литви та Естонії слідом за Чехією оголосила про депортацію дипломатів Московії зі своїх країн. Про все детальніше розповість Д-НК.

На сайті МЗС Латвійської Республіки з’явилося повідомлення про висилку з країни співробітника московітського посольства. Цю ж інформацію підтвердив на своїй сторінці в Twitter і глава відомства Едгар Рінкевичс: він зазначає, що це рішення було прийнято в знак солідарності з чеськими колегами.

Ми нагадаємо, що влада Чехії ухвалила рішення вислати з країни 18 московітських дипломатів, а Кремль у свою чергу, вислав з РФ 20 співробітників посольства Чехії. Аналогічним шляхом пішли в МЗС Литовської Республіки: прес-служба відомства повідомляє, що послу Московії у Вільнюсі вручили ноту про оголошення двох дипломатів ерефії персонами нон-грата і зобов’язали їх покинути Литву.

Ці люди, як відзначає литовська влада, вели на території країни діяльність несумісну з дипломатичною службою: також МЗС висловив послу Олексію Ісакову незгоду офіційного Вільнюса в зв’язку з зовнішньою політикою Московії і порушеннями їхньою владою прав людини в своїй країні.

Тим часом МЗС Естонської Республіки повідомив про депортацію одного московітського дипломата, а посол Московії в Талліні Олександр Петров отримав ноту протесту в зв’язку з причетністю своїх громадян до вибухів в Чехії в 2014 році.

Разом з тим, глава МЗС Естонії Ева-Марія Лийметс провела телефонну розмову зі своїм колегою Сергієм Лавровим: центральними темами бесіди стали двосторонні відносини і міжнародна обстановка. Офіційний Таллінн висловив Москві серйозну заклопотаність у зв’язку з військовою ескалацією в Україні і навколо неї.