Корупція в УкраїніТакий найбільший виявлений хабар в історії незалежної України

Україна посіла третє місце у Європі за рівнем корупції в бізнесі. Ці дані оприлюднила міжнародна консалтингова компанія “Ernst & Young” — 85% українських менеджерів визнає, що без хабара у нашій країні неможливо працювати. На першому місці в рейтингу Словенія, де 96% менеджерів вважає підкуп буденною справою. На другому місці серед європейських країн опинилася Хорватія — 90%. За корумпованістю економіки Україна майже на одному рівні з Кенією (94%) та Нігерією (89%).
Хто ж увійшов у трійку найбільших хабарників України і за що люди готові платити шалені гроші.

Факт позитивного сприйняття корупції в нашій країні просто приголомшує. За даними згаданих соціологічних опитувань, 51% наших співгромадян вважає її цілком виправданим способом прискореного розв’язання власних проблем. Це ще раз підтверджує те, що корупція створила паралельну неофіційну структуру відносин громадянин — держава і давно стала в країні, так би мовити, “соціальною звичкою”. Тільки 36% населення готові протидіяти корупції, а понад 60% самі беруть участь у корупційних діяннях.

Чиновники Броварської райдержадмі ні страції — $42 МІЛЬЙОНИ.
За двадцять два роки незалежностї України це абсолютний рекорд хабарництва! Таких сум не наважувався озвучувати ніхто! Справа була порушена ще 2008 року, але і досі не закінчена, бо, як кажуть захисники, слідству бракує доказів. Відомо, що таку суму від бізнесмена-забудовника родом із Сирії чиновники вимагали за дозвіл будувати на “їхній” території. Навіть для аж ніяк не бідного підприємця сума виявилася непідйомною, а іншим шляхом вирішити свою проблему бізнесмен не міг, тож і “здав” своїх вимагачів міліції.
Ціна питання — земельна ділянка площею 36 га в межах Погребської сільської ради та 40 га Семиполковської сільської ради Броварського району під інвестиційний проект, за яким сирієць мав будувати тут котеджне містечко. Під слідством опинилися п’ятеро чиновників, яких згодом слідчі намагалися “відмазати”, всіляко доводячи, що їх просто “підставили”. Справа на кілька років зависла у повітрі. З’явилася версія, що насправді на цю ділянку претендував один із депутатів, та, щоб уникнути питання, звідки в нього такі гроші, “скористався” як підставною особою біженцем із Сирії. Чим закінчиться слідство, можна лише здогадуватися. Але, як відомо, диму без вогню не буває.

Ігор Михальчук, чиновник із Тернопільської області — $ 11 мільйонів
Таку суму вкупі зі своїм підлеглим вимагав один з директорів Інституту педагогіки Академії педагогічних наук наук України упродовж листопада 2011 – березня 2012 року. Представникові приватного бізнесу ці чиновники обіцяли активно сприяти «у проходженні процедури підготовки та безпосереднього підписання договору оренди державного майна — цілісного майнового комплексу площею 2290 квадратних метрів, розміщеного в Києві”.

Голова райдержадміністрації з Херсонської області та співробітник СБУ —
$ 875 тисяч,
або майже 7 мільйонів гривень, отримали ці високопосадовці за те, що дали бізнесменові дозвіл на розробку проекту відведення ділянки для фермерського господарства та згодом прийняли позитивне рішення про передачу земельної ділянки площею 24 га у приватну власність.

Ще деякі факти:

— Начальник Головного управління агропромислового розвитку Донецької ОДА — $183 тисячі (або 1 мільйон 465 тисяч гри­вень).

— Голова райдержадміністрації Тернопільської області — $110 тисяч. Чиновник отримав хабар у розмірі 80 тисяч євро за те, що під­писав підприємцеві розпоряджен­ня про надання дозволу на розроб­ку проекту відведення землі.

— Голова апеляційного суду однієї з областей України — $100 тис. Таку суму голова отримав за свій незаконний вплив на розгляд в апеляційному суді Херсонської об­ласті скарги одного з громадян.

Найменш корум­повані країни сві­ту: Нова Зеландія, Фінлян­дія, Даній, Швеція, Сингапур, Швей­царія, Авст­ралія, Норве­гія, Канада і Голландія.

 

Ярема ТИШКЕВИЧ