новини Білорусі - памятні монетиМонети із зображенням Костянтина Острозького, який зупинив 1514 року під Оршею агресіюМоскви, випущена Нацбанком Білорусі

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

«Випустити в обіг 24 листопада 2014 року пам’ятні монети Національного банку Республіки Білорусь: срібну монету «Канстанцін Астрожскі» серії «Умацаванне і абарона дзяржавы» номіналом 20 рублів, накладом 2000 штук; мідно-нікелеву монету «Канстанцін Астрожскі» серії «Умацаванне і абарона дзяржавы» номіналом 1 рубль, тиражем 3000 штук»,- йдеться в постанові правління Нацбанку Білорусі, підписаному Надією Єрмакової.

Нагадаємо, раніше Україна випустила пам’ятні монети на честь Битви під Оршею. Вони символізують бойове братство чотирьох народів — литовського, білоруського, українського і польського.

Битва під Оршею відбулася 8 вересня 1514 року під час чергової війни з Московським князівством, коли московські війська намагалися захопити територію Білорусі та Литви. Одним з головних героїв битви був гетьман Костянтин Острозький. Саме він був на чолі 30-тисячного білоруського війська, яке повністю розбило 80-тисячну московську армію.

Відзначати 8 вересня як День білоруської військової слави почали тільки наприкінці 8-х. А в 1992 році в річницю великої битви на площі Незалежності в Мінську білоруські офіцери урочисто прийняли присягу на вірність рідній країні і народу. 8 вересня 1992 року в Мінську були приведені до присяги 12 офіцерів і 3000 солдатів запасу. Тоді учасники цієї присяги піддавалися тиску з боку влади, але через дуже короткий час присягу на вірність Білорусі взяли всі армійські частини.