Митниця не пускає в Україну апарати штучної вентиляції легеньДніпро через ProZorro придбало апарати ШВЛ, які вже третій день стоять на митниці

Незважаючи на рішення Кабміну від 20 березня, яким уряд дозволив без мит і ПДВ ввозити в країну обладнання,

необхідне для боротьби з коронавірусом, митниця не пропускає апарати штучної вентиляції легенів, закуплені Дніпром.

Про це в Facebook повідомив голова громадської ради Дніпра Геннадій Корбан.

Так, за його даними, місто Дніпро через ProZorro придбало апарати ШВЛ, які вже третій день стоять на митниці. Тим часом, згідно з постановою Кабміну від 20 березня №224 і з додатком до нього, цей товар зобов’язані розмитнити як критичний імпорт без сплати вхідного ПДВ.

“Апарати негайно повинні надійти в інфекційну лікарню №21 без зволікань. Однак Київська митниця вже третій день вимагає сплати ПДВ і якісь довідки, довідки, довідки. Останнє, що вони зажадали – підтвердження МОЗ про те, що цей вантаж призначений для потреб в боротьбі з епідемією. через ідіотів і бюрократів, можуть померти люди, які очікують екстреної допомоги в Дніпрі “, – написав Корбан

Обурюються й соцмережі. Про те, що вже третій день апарати штучної вентиляції легень не можуть перетнути кордон України повідомляє Олександр Волков у мережі фейсбук:

“Таможня третий день не пускает в страну аппараты для искусственной вентиляции легких. Требует уплаты НДС.Товарищи, кто-нибудь в курсе, как там возглавляющий таможню гомосексуалист? Маску для лица сделал, в барбершоп сходил?”