У ніч з 28 на 29 серпня 2019 року близько 3 години ночі стався обвал частини будинку на вулиці Грушевського, 101/1

Трагедія забрала життя восьми людей, серед яких двоє – діти.

Сьогодні громада Дрогобича вшановує пам’ять загиблих. У своїх молитвах згадуємо Ольгу Баран (44 роки), Катерину Горняк (79 років), Степана Мисіва (57 років), Євгенією Нищук (80 років), Валерія Пилипціва (42 роки), Валентину Джуринську (64 роки), Анну Груздєву (21 рік), Давида Стахіва (5 років).

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих й на щотижневій нараді у міській раді, передає ДНК.

Нагадаємо, завдяки спільним зусиллям влади всіх рівнів, станом на 28 серпня 2020 року, всім мешканцям будинку, які внаслідок обвалу втратили житло, придбано нові помешкання на загальну суму 40 мільйонів 416 тисяч гривень. Кошти для закупівлі житла залучено з Державного резервного фонду.

Мешканці мали змогу придбати житло більшої площі, ніж у них була у будь-якому куточку країни, доплативши різницю у вартості. Понад 1,4 мільйони гривень становила доплата за надлишкові площі.

До моменту придбання нового житла, з міського бюджету Дрогобича було виділено 1 мільйон 363 тисячі гривень на покриття витрат на оренду тимчасового житла мешканцям аварійного будинку.
Також сім’ям загиблих та травмованих з обласного та міського бюджетів було надано матеріальну допомогу в розмірі 1 мільйон 667 тисяч гривень. Більше 2 мільйонів гривень для постраждалих дрогобичан надали й меценати з усієї України.

Після цієї трагедії було створено спеціальну комісію, яка займається моніторингом стану житлового фонду. Щодо будівлі аварійного будинку на Грушевського, то після завершення судових процесів та зняття арешту, її демонтували. Минулого року розпочали вивіз відходів, однак цього року продовжити роботи завадила економічна ситуація, пов’язана з війною.