Почаївська ЛавраНагадаємо, Почаївська лавра є власністю України, але її передано в користування Московському патріархату

Антирейдерська комісія Міністерства юстиції своїм рішенням скасувала державну реєстрацію права на використання

Української православної церкви (Московського патріархату) Почаївської Свято-Успенської лаври в Тернопільській області та передала її назад у керівництво Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

«Комісія Мін’юсту на своєму засіданні задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, який просив скасувати рішення про державну реєстрацію права користування на комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської лаври релігійною організацією «Почаївська Свято-Успенська лавра».

Відповідний наказ Мін’юсту підписали вчора (23 листопада – ред.)», – цитує першого заступника міністра юстиції з питань державної реєстрації Олену Сукманову прес-служба Мін’юсту.

За її словами, комісія міністерства дійшла висновку, що реєстратор порушив вимоги чинного законодавства при реєстрації права користування на комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської лаври.

«Саме тому це рішення про державну реєстрацію було скасовано, а державному реєстратору, який його здійснив, блоковано доступ до державного реєстру прав на нерухоме майно», – зазначила заступник міністра.

Як повідомляє LB.ua, поліція почала перевірку реєстрації права користування Почаївською лаврою за УПЦ МП. Ініціатором справи стало Міністерство культури, яке вважає порушеними свої права й інтереси. Справу розслідують за ч. 3 ст. 365-2 КК України (зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги).

Як нагадує видання, Почаївська лавра є власністю України, але її передано в користування Московському патріархату. На початку листопада депутат Почаївської міської ради Тарас Паляниця оприлюднив документи державного реєстратора, який 2018 року виконав рішення прем’єр-міністра Януковича від 2003 року і передав у користування заповідника до 2052 року шість об’єктів Почаївської Свято-Успенської лаври у Тернопільській області (собори, дзвіницю, келії, архієрейський будинок – всього 7 тис. квадратних метрів). Депутат продемонстрував виписку з Держреєстру, згідно з якою споруди лаври записано на УПЦ МП до 1 січня 2052 року з правом пролонгації.