Мільярди АхметоваЕнергохолдинг «ДТЕК» Ріната Ахметова має намір припинити закупівлю дефіцитного антрациту на території окупованого Донбасу, замінивши його вугіллям марки «Г»

Весь бізнес олігарха буде екстрено перебудований під нові умови, а шахти українського Донбасу отримають мільярдні інвестиції. Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко заявив, що в кінці квітня Ахметов погодився на збільшення видобутку «газового» вугілля.

Зараз фахівці переорієнтовують бізнес-стратегію, оцінюючи обсяги капіталовкладень у підприємства на підконтрольній Києву території Донецької області,

пише «Диалог.UA». Тільки в Добропіллі буде інвестовано понад 1 мільярда гривень. Для українського Донбасу подібна зміна стратегії підприємств Ахметова принесе кілька важливих бонусів: зростання доходів у місцеві бюджети, модернізацію обладнання і поліпшення умов охорони праці, а також розвиток соціальної сфери.

Поки у Захарченко та Плотницького будуть розповідати про те, як в «Л/ДНР» жити добре і про процвітання «народних республік», міста Донбасу, розташовані в кількох десятках кілометрів від лінії фронту, будуть реально розвиватися.

Так, інвестиції Ахметова спрямують на модернізацію шахтного устаткування і поліпшення умов охорони праці. Автоматично це спричинить за собою збільшення видобутку і зарплат, про що в «Л/ДНР» можуть тільки мріяти. Роботою будуть забезпечені також підприємства, які займаються ремонтним обладнанням – всі вони знаходяться в українському Донбасі, що буде другим бонусом для місцевих бюджетів та Пенсійного фонду.

І нарешті переорієнтування бізнесу Ахметова дозволить збільшити кількість робочих місць і гарантує стабільний дохід для місцевого населення. Тим часом «націоналізатор» Олександр Захарченко вже не може приховати очевидне: шахтарі в окупованому Донбасі кілька місяців сидять без роботи, а борги по зарплатах тягнуться з 2015 року. Немає грошей у окупантів і на підтримання життєдіяльності шахт: у стовбурах рівень води до колін.