парафіїУкраїні напророкували справжній церковний бум

Церква спільно з урядом добилася великих успіхів для країни в духовній сфері, українці відреагували на ситуацію. Велике інтернет-видання провело опитування серед читачів

щодо отримання Томосу і наслідків цієї події для країни.

Українці вважають, що незабаром почнуться масові переходи парафій УПЦ МП в нову єдину церкву України. Про це повідомляє ДНК з посиланням на «Обозреватель». Читачі відповідали на питання: «Україні вручили Томос: що зміниться в першу чергу?»

  • 51% респондентів вважають, що ПЦУ незабаром поповниться величезною кількістю парафій Московського патріархату.
  • 30% впевнені, що змін ми не побачимо.
  • 13% опитаних відповіли так: «Богослужіння почнуть проводити тільки на українській»
  • а 6% так: «Різдво офіційно перенесуть на 25 грудня».

Відомо, що новий предстоятель ПЦУ митрополит Єпіфаній разом з президентом України Петром Порошенко занесли Томос про автокефалію в Софійський собор.

Цю грамоту у вигляді сувою український лідер і священнослужитель несли разом. Нагадаємо, Ростислав Павленко, радник президента України Петра Порошенка, прокоментував інформацію в деяких ЗМІ щодо планів української влади нібито позбавити громади розкольницькою УПЦ МП права на оренду Києво-Печерської та Почаївської лавр, назвавши подібні вкидання нісенітницею.

Крім того, прес-служба Дніпропетровської єпархії Української православної церкви Московського патріархату повідомила, що їх церковне відомство заборонило служити і відлучило з посад священнослужителів Свято-Покровського храму, який розташований в селі Рубанівське Дніпропетровської області, чий прихід перейшов під юрисдикцію ПЦУ.