вирубка лісуДепутат Іван Собко наголосив, що до нього та колег масово приходять повідомлення про незаконні вирубування лісу

Виділяти з обласного бюджету кошти комунальному лісогосподарському підприємству «Галсільліс», яке

займається вирубуванням лісу і при цьому показує мільйонні збитки, є ознакою деструктивного управління.

Про це заявили депутати Львівської обласної ради від Об’єднання «Самопоміч» під час прес-конференції сьогодні, повідомляє кореспондент Leopolis.news передає ДНК.

Люди жаліються, що часто не можуть викликати поліцію, коли повідомляють про такі порушення, або до приїзду правоохоронців техніка зникає з місць незаконних рубок.

«Люди кричать, що нищенню лісу має настати кінець. Вони запитують, чи ми, депутати, маємо управу на «Галсільліс», чи просто так носимо значки та посвідчення. Я цю проблему виніс на фракцію, і вона підтримала мене повністю. У нас є десятки запитань до керівника «Галсільлісу» пана Мельника. А по-друге, як можна давати дотацію підприємству, яке є прибутковим, яке рубає ліс. Наприклад, Сколівський район уже «лисий», гори стоять без дерев. Так, ліс хворіє. Справді треба давати кошти на лісовідновлення. А от шаленими темпами рубати ліс і при цьому показувати мільйонні збитки – це деструктивне управління», – сказав Іван Собко.

Депутат Львівської обласної ради від фракції Об’єднання «Самопоміч» Парасковія Дворянин додала, що виділення коштів для підприємства «Галсільліс» стало одним із поштовхів до рішення Івана Собка піти з посади заступника голови бюджетної комісії. Депутат зазначила, що рішення колеги підтримали всі члени фракції, оскільки робота комісії та ради загалом стала неприпустимою. Депутат наголосила, що звільнення Івана Собка було кроком відчаю фракції, щоб показати виборцям реальну картину того, що діється в облраді.

«Як ви пригадуєте, бюджетна комісія не підтримала пропозицію виділяти кошти на виплати виконавчим органам та «Галсільлісу». Попри рішення профільної комісії сесія Львівської обласної внесла питання з голосу і його «протягли». Це робиться у той час, коли нам бракує «швидких», автобусів «Школярик», – сказала депутат.

Вона додала, що нині «Самопоміч» має лише двох заступників голів комісій. Однак, якщо Львівська обласна рада надалі проводитиме деструктивну та неефективну політику щодо розподілу коштів та решти своїх рішень, то фракція змушена буде відмовитися від керівних посад у цих двох комісіях і в такий спосіб показати свою позицію.

Нагадаємо, у квітні заступник голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради Іван Собко вирішив піти з посади.

Леся БУРБАН