Чиновників Міноборони України та топ-менеджерів «Львівського арсеналу» підозрюють у розкраданні 1,5 млрд гривень

Грандіозний корупційний скандал розгортається навколо постачальника озброєння «Львівський арсенал», який, як вважає слідство, «кинув» українську армію у розпал війни на 1,5 млрд. гривень, передає ДНК.

Справою зайнялася Служба безпеки України (СБУ). Подробиці та кадри увечері 27 січня оприлюднила прес-служба СБУ. У справі фігурують топ-менеджери «Львівського арсеналу», а також чиновники Міноборони України (як чинні, так і колишні). Їх підозрюють у розкраданні майже 1,5 млрд. гривень, які призначалися для закупівлі снарядів ЗСУ, точніше, мінометних пострілів.

Окремо зазначено, що розслідування велося за повного сприяння Міноборони та його глави Рустема Умерова. Ще влітку 2022 року Міноборони уклало контракт із постачальником озброєння «Львівський арсенал» на закупівлю мінометних пострілів ЗСУ на суму майже 1,5 млрд. гривень. Гроші в повному обсязі було переведено, але снарядів українська армія так і не дочекалася.

У СБУ запевняють, що компанія перегнала частину одержаних коштів на рахунки закордонної комерційної структури, яка вивела їх у «тінь». Наразі вирішується питання щодо повернення коштів назад до бюджету України. Фігуранти відбуваються у справі у межах ч.5 ст. 191 КК України – заволодіння майном із використанням службового становища, яке було вчинено організованою групою.

Їм загрожує ув’язнення терміном до 12 років і, швидше за все, конфіскація майна. Під підозрою голова «Львівського арсеналу», його закордонні спільники, а також керівники Департаменту військово-технічної політики та розвитку озброєння Міністерства оборони. Один із фігурантів, як повідомляється, був затриманий під час спроби виїхати з України.