контакти з КремлемСлужба безпеки України викликала на допит 5 народних депутатів у так званій справі «Харківських угод»

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на речника СБУ Артема Дехтяренка. Також про це йдеться на сайті СБУ, де є перелік повісток.

Пряма мова Дехтяренка: «Вказані громадяни України були викликані на допит у так званій справі «Харківських угод». Як діючі народні депутати України, вони викликались через Апарат ВРУ. Більше деталей розголошувати не можемо».

Згідно з інформацією на сайті СБУ, на допит викликали Юрія Бойка (ОПЗЖ), Віталія Борта (ОПЗЖ), Сергія Ларіна (ОПЗЖ), Ігоря Палицю (За майбутнє) і Дмитра Шпенова (позафракційний).

Усі вони також були нардепами у 2010 році, коли Рада ратифікувала «Харківські угоди».

Нардепів викликають на допит з 19 по 21 липня.

Нагадаємо, У 2010 році тодішні президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали у Харкові угоду, яка передбачала, що Україна фактично здає Крим в безстрокову оренду Чорноморському флоту РФ, за що Москва давала Києву 100 доларів знижки на газ.

На розгляд парламенту (6 скликання) ратифікація «Харківських угод» була винесена 27 квітня 2010-го, і це засідання стало одним із найскандальніших в українській історії.

11 березня Рада національної безпеки і оборони доручила перевірити, чи було державною зрадою ратифікація 236 народними депутатами у 2010 році «Харківських угод».