мародериЗагалом лікарня придбали 24 одиниці медичних матеріалів: пластирі, піпетки, шприци, пробірки тощо

Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня 17 березня уклала договір на постачання медичних матеріалів із приватною підприємицем Іриною Григорук на загальну суму 1,22 млн грн. Понад 600 тис. грн з цієї суми витрачено неефективно – закуплені ліки зі значною переплатою.

Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro, пишуть «Наші гроші. Львів».

Загалом лікарня придбали 24 одиниці медичних матеріалів: пластирі, піпетки, шприци, пробірки тощо. Вартість деяких матеріалів у 2-3 рази вища за ринкову. Наприклад, шприц місткістю 20 мл у мережі в роздріб продають по 2,6 грн за одиницю, натомість Львівська обласна клінічна лікарня придбала його за 6,94 грн/од, а хірургічний пластир купили за 59 грн/шт, в той час як на ринку його вартість приблизно 13 грн, що більш ніж в 4 рази дешевше. До прикладу, нещодавно саме за ринковими цінами пластир та шприци придбали у Чернігівській міській лікарні.

На аналогічних тендерах інших лікарнях вартість медичних матеріалів загалом збігається з ринковою:

мародери

мародери

Ірина Григорук змагалась на тендері із підприємицею Людмилою Рожець, цінова пропозиція якої була лише на 2 тис. грн дорожчою. Учасниці не торгувались і не знижували ціну. Підприємиці подали на торги низку схожих за змістом та оформленням документів, хоча замовник вимагав їх у довільній формі. Наприклад довідку про матеріально-технічну базу. Однакові документи є ймовірною ознакою змови учасників.

Окремо варто зауважити, що тендерний комітет взагалі повинен був відхилити пропозицію Ірини Григорук, оскільки вона не надала підтвердження виконання аналогічного договору, що вимагалось замовником. Не завантажила аналогічних угод і її «конкурентка» Людмила Рожець.

До речі, лише місяць тому Львівська інфекційна лікарня проводила майже аналогічну закупівлю. Переможницею стала Людмила Рожець і деякі аналогічні товари тоді придбали вдвічі дешевше ніж в даному тендері.