Із початку війни у Prozorro прозвітували про придбання 58 старлінків у Львівській області

Більше придбали лише в Київській (158), Сумській (84) та Дніпропетровській (73) областях. Про це повідомляє проєкт DOZORRO Transparency International Ukraine, передає ДНК.

Загалом в Україні вже закупили 599 терміналів Starlink на понад 28 млн грн з бюджету.

Найменше — лише один старлінк — придбали на Одещині для Департаменту ЖКГ та капбудівництва Білгород-Дністровської міськради.

Ціна кожного терміналу коливалася від 13,4 до майже 70 тис. грн й залежала від дати замовлення (бо ціна на них упродовж року змінювалася), а також складових. У дорожчих закупівлях, окрім самих антен, були додаткові комплектуючі:

  • роутери,
  • маршрутизатори,
  • кабелі та перехідники.

Оскільки форма придбання товарів, послуг та інших складових у закупівлях старлінків різна, виокремити середні та найбільші ціни на них важко.

Найбільше старлінків — 100 на 5,7 млн грн — закупив «‎Укргазбанк». На другому місці Сумський міськвиконком, що придбав 60 терміналів за 2 млн грн.

Щодо постачальників, найбільше замовлення на 100 терміналів отримало ТОВ «Томкас» — від того ж «‎Укргазбанку». Договір на постачання 60 старлінків був підписаний між ФОПом Оленою Моїсеєнко і виконкомом Сумської міськради, а на 40 терміналів — між ФОПом Олегом Півнем і Департаментом освіти і науки виконкому Криворізької міськради.

Жоден зі старлінків за кошти бюджету не придбали напряму в компанії-виробника. Так склалося, тому що наразі неможливо оплачувати товар і послуги компанії на її умовах. 

Вона не виставляє рахунків для юридичних осіб, тому купувати й оплачувати роботу старлінків можна лише через посередників.