квартири у Дрогобичі  

Дрогобиччина — новини краю

Інформаційний портал Дрогобицького району

У судовому реєстрі оприлюднили вирок Дрогобицького міськрайонного суду

Рішення щодо чотирьох працівників місцевого РЕМ, яких визнали винними у загибелі 10-річного Марка Василенка. Кожному з них присудили по п’ять років тюрми, а також батьки хлопчика відсудили у «Львівобленерго» більше 10 млн грн, інформує ЗахідНет.

13 червня 2018 року у Дрогобичі 10-річний Марко Василенко пішов на тренування з футболу. Він переходив річку по двох металевих трубах, всередині яких сховані силові кабелі та які місцеві використовували як місток. Хлопчик зачепив електричний кабель, його уразило струмом, що призвело до смерті. Батьки хлопчика кажуть, що цих переходом він раніше не користувався, мабуть, зробив це, бо дуже поспішав на тренування.

Винними у смерті дитини визнали двох електромонтерів, майстра виробничої дільниці та головного інженера Дрогобицького РЕМ «Львівобленерго». Однак жоден з працівників під час судових засідань не визнав своєї провини.

За місяць до трагедії, 15 травня, керівництво дитсадка №2 «Калинонька», який розташований поруч із цією річкою, звернулось до Дрогобицького РЕМ з проханням провести перевірку, оскільки один з металевих футлярів був пошкоджений — там були оголені електричні дроти.

Майстер Дрогобицького РЕМ через два дні після звернення виїздив на місце події та не побачив оголених електричних проводів, однак він помітив, що один з металевих футлярів був прогнутим. У вироку вказано, що він оглядав кабельну лінію близько 5 хвилин і не спілкувався з працівниками садка, від яких надійшло звернення.

Наступного дня на нараді майстер доповів про потребу зміцнити футляр кабельної лінії. Свою провину у смерті дитини він не визнав, оскільки заявив, що не мав матеріалів для проведення ремонту футляру, і усі ремонтні роботи він здійснює лише по команді головного інженера.

Головний інженер розповів у суді, що отримавши лист від дитсадка про аварійну ситуацію, одразу скерував копію майстру РЕМ, щоб той оглянув кабельну лінію. На нараді майстер доповів, що аварійної ситуації не виявив. Головний інженер стверджує, що з його доповіді він розумів, що згин труби – це був звичайний дефект, який треба поточно усунути. На місце події він не виїздив та не знав, що по трубах кабельних ліній ходять люди.

За кілька днів до трагедії, 9 червня 2018 року, до Дрогобицького РЕМу надійшло повідомлення, що при переході річки людину вразило струмом. На місце скерували електромонтерів оперативно-виїзної бригади. Вони побачили, що одна з труб є зламана і у тріщині був оголений кабель. Після перевірки електрики вимкнули кабельну лінію, яка була у задовільному стані, а пошкоджену залишили під напругою. 13 червня через оголений електричний кабель цієї лінії загинув 10-річний Марко Василенко.

Електромонтери Дрогобицького РЕМу заявляють, що на кабельних лініях над річкою не було позначок, саме тому вони помилково знеструмили не ту лінію.

Дослідивши усі матеріали справи, суддя Орест Крамар​ визнав двох електромонтерів, майстра виробничої дільниці та головного інженера Дрогобицького РЕМ винними у порушенні правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людини.

Їм присудили по п’ять років тюрми кожному. Також суд частково задовольнив цивільний позов батьків хлопчика до «Львівобленерго» та зобов’язав виплатити 10 млн грн моральної компенсації та 100 тис. грн завданої матеріальної шкоди. На вироку суду може бути подана апеляція.

Підписуйтесь та читайте нас у соцмережах
підписуйтесб підписуйтесб підписуйтесб

Опубліковано: 05.02.2021
В рубриці: Новини Дрогобича  | Теги: , | Коментарі відсутні

Обов'язкові для заповнення - лише поле "Ім'я"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.