запаси газуЗміна постачальника для побутових споживачів ТОВ “Львівгаз збут” відбулась у червні

Станом на сьогодні ТОВ «Львівгаз збут», що працює під брендом ТВІЙ ГАЗЗБУТ, повернуло клієнтам — побутовим споживачам 959 тисяч гривень переплат та помилково сплачених у травні коштів за спожитий природний газ, інформує ДНК.

“Ми докладаємо максимальних зусиль, аби вирішити це питання. Повернення коштів триває і ми дуже просимо наших клієнтів набратися терпіння. На жаль, воєнний стан та дії  ГК “Нафтогаз України” уповільнюють процес повернення коштів, але ми намагатимемось завершити його у стислі терміни”, – сказав директор «Львівгаз збут» Павло Майк.

Зміна постачальника для побутових споживачів ТОВ “Львівгаз збут” відбулась у червні, хоча офіційна дата зміни постачальника на інформаційній платформі Оператора ГТС України зазначена 01.05.2022 р. В умовах відсутності комунікації зі споживачами з боку нового постачальника, ТОВ “ГК «Нафтогаз України”, частина клієнтів перерахувала оплату за травень на рахунки попереднього постачальника. 

“Нам офіційно стало відомо про переведення наших клієнтів до “постачальника останньої надії” лише 12 червня. Після того, як ми дізнались з інформаційної платформи ТОВ “Оператор ГТС України” про зміну постачальника, ми почали інформувати про це наших споживачів”, – розповів директор компанії.

Автоматично перевести переплату з особового рахунку у ТОВ “Львівгаз збут” на особовий рахунок клієнта у ТОВ “ГК «Нафтогаз України” неможливо, оскільки це різні юридичні особи. Наразі відсутній погоджений сторонами механізм автоматичного переведення коштів з особових рахунків споживачів однієї компанії на особові рахунки споживачів іншої, оскільки з ТОВ «ГК «Нафтогаз України» не досягнуто згоди з даного питання.

“Якщо споживач має переплату або сплатив за газ помилково, він може надіслати нам заяву на повернення коштів”, – зазначив директор ТОВ “Львівгаз збут”. 

Нагадаємо, наприкінці квітня цього року Кабінет Міністрів запровадив механізм спеціальних обовʼязків з постачання газу населенню, умови якого не зміг виконати жоден великий постачальник в Україні. Через це нові договори на закупівлю газу для населення з ГК “Нафтогаз Трейдинг” не уклала переважна більшість постачальників. В результаті цього більше 90% побутових споживачів України опинилися на обслуговуванні “постачальника останньої надії”, функції якого виконує “ГК “Нафтогаз України”.